Sign in to follow this  
Followers 0
rynno85

se pot regla rigiditatea suspensiilor???

3 posts in this topic

am un s40 din 2005, deci model nou, am venit cu masina din Marea Britanie, pana la intrarea in tara nu am sesizat nimic in legatura cu suspensiile, dupa ce am intrat pe asfaltul mioritic au inceput sa mi se para suspensiile din ce in ce mai rigide, acum eu ma intreb daca se poate regla rigiditatea suspensiilor spre a fi mai moi sau trebuie schimbat ceva la partea de suspensie.In cazul in care trebuie inlocuit ceva rog sa imi spuneti ce anume, pentru ca suspensiile cred ca nu inseamna doar amortizoare(sunt un necunoscator in domeniu dar inainte sa imi remediez o problema  imi place sa ma documentez).Data fiind vechimea masinii si starea in care am cumparat-o cred ca toate piesele sunt alea cu care a iesit masina din fabrica(mai putin placute filtre-consumabile).

multumesc anticipat celor care imi vor da raspunsuri....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ai ce schimba in afara de amortizoare...poate cauciucurile,dar astea au cam putina influenta...

Poate daca suspensia era controlata electronic,sa faci ceva modificari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

in cazul in care trebuie sa schimb amortizoarele stie cineva cam la ce cheltuiala s-ar ajunge si ce fel de amortizoare ar trebui cumparate ca sa fie cat mai putin rigide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0