Sign in to follow this  
Followers 0
Guest robobobo

nici o reactie

7 posts in this topic

speddy vezi? nici o reactie. macar sa injuure cineva, nimic. sa propuna altceva. nimic. oricum noul c30 e belea de masina. ptr oameni cu caracter si personalitate. bordul se pastreaza ca la S40, materiale la interior de o foarte buna calitate, motor nervos ( 6 trepte). mi-a placut mult masina, iar campania media este si ea reusita

Share this post


Link to post
Share on other sites

vis-avis de campania media am ceva indoieli. a fost ok, dar as fi preferat una ceva mai agresiva. am intrebat destula lume despre volvo si C30 si 99% au ridicat din umeri. ca fan Volvo nu mi-a picat bine dar vom vedeace ne aduce viitorul. inca nu am vazut o reclama la tv, la radio, poate putin in presa. dar, dupa parerea mea insuficient.

C30-ul, dupa cum am spus, imi place la nebunie, cu toate ca sunt fanul masinilor mari. daca mi-as permite, un C30 pentru oras cred ca este prima alegere. dar numai T5-ul, of course :D

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

au prezentat la lansare si spoturile video. interesante idei, dar nu sunt de Romanica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiu, pentru ca am fost acolo. dupa motto-ul campaniei, LOVE IT - HATE IT, eu, personal, as fi intocsicat media cel putin 3 zile inainte de eveniment. si vedeam reactia: place sau nu...

acesta este crudul adevar: Volvo Romania, in afara de cateva bannere si pagini in reviste de specialitate, nu prea face publicitate. noroc cu romanu' care, fie a iesit p'afara, fie s-a plimbat cu vreun Volvo, s-a desteptat si prefera sa dea niste bani in plus pentru confort, prestanta si siguranta. in ultima vreme am vazut ca nu marul autoturismelor Volvo a crescut simtitor (fie si la mana a doua) ceea ce este un mare plus.

vom vedea cum se va prezenta (vinde) si C30-ul in urmatoarele luni...

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa ziceti voi.

Si-n mare parte aveti dreptate, si cu reclama, si cu campania. De fapt, cam cu toate.

Dar... EU DEJA AM FACUT PRIMII PASI SPRE A-I LUA SOTIEI MELE UN C30! Deja sint mai fericit, sa nu mai zic de ea... abia asteapta sa-i vina. S-aici intervine o treaba tipic romaneasca: 2 luni de asteptare... Nasol, dar asta e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce configuratie? am inteles ca e negru :D dar ce motoras si optiuni ati ales?

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

C30 cu motor de 1.6, benzina, Base.

1. Ca-i femeie, nu sofer (ca sa nu fiu acuzat de misoginism, pe mine personal desi am schimbat vreo 8 masini si am facut tare multi km la volan, nu ma consider sofer, ci doar conducator auto).

2. Si asa, cu motorul minim, simpla idee ca va avea 100CP, o sperie de moarte. O data "ca-s prea multi" s-a doua oara "va consuma prea mult, si eu fac in fiecare zi 140 km in afara orasului si inca 20-30km in oras!".

3. Poate fi cum o fi, da' daca nu e neagra avem o (mare) problema. Nu stiu de ce are pata pusa pe culoarea asta, dar daca asta e pretul pe care trebuie sa-l platesc pentru a avea liniste in casa... stiu sigur ca C30-ul ei va fi negru. Va desfid pe cei casatoriti (din dragoste) si care inca mai au viu sentimentul asta, sa ma contestati.

4. Stilul ei de condus este cel putin FOARTE batrinesc. Ada (sotia...) este director general de spital. Si cum am mai spus intr-un alt post, este nevoita sa faca naveta zilnica intre Brasov si Rupea. Pentru cei care cunosc, Valea Bogatii. Pentru cei care nu circula frecvent pe ruta asta, va spun doar ca: a) Posada, la comparatie, este o simpla plimbare pin poligon; si B) nu este zi lasata pe pamint fara ca sa nu fie CEL PUTIN 2-3 raniti grav in minim un accident pe ruta asta. In consecinta, Ada merge cu maxim 80km/ora in exterior si nu prea depaseste. In fond, acei raniti ajung sub ochii si ingrijirea ei, in spitalul ei.

5. Are dreptul sa aleaga. La noi in casa este democratia perfecta: fiecare alege (in consens si deplina cunostinta de cauza) ce i se pare sau ce e convins ca este mai bun pentru propria persoana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0