tetupb@gmail.com

Emotii ITP

10 posts in this topic

Am un Volvo S40 din 2002 pe care l-am cumparat fara airbagurile frontale (cel putin de alea stiu sigur de la fostul propietar, lateralele si cortina zicea el ca sunt ok). Intrebarea mea este daca e posibil sa am problema la ITP neavand airbag. Daca da, cam cat m-ar costa airbagurile frontale? Deasemenea spuneti-mi unde as putea face o testare totala mai ieftina, electronica, mecanica tot ce se poate. Cei de la Augsburg mi-au zis ca in jur de 700 de lei.

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

ITP=ul are treaba cu frane, emisii si aspect exterior. Cu airbagurile lipsa nu pui in pericol pe nimeni.. decat pe cei din masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. o verificare totala poti sa te duci in targul Vitan.. asta vara era vreo 300 RON

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vei avea nici o problema la ITP datorita airbagurilor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alte idei unde as putea sa ma duc pentru o diagnosticare corecta (electronica si mecanica) si eventual la un pret bun?In Vitan nu cumva e decat tester electronic? Midnight am vazut ca tu te ocupi de piese pe aici...imi poti spune si mie te rog cam cat ar fi un airbag sofer respectiv pasager?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe langa airbaguri mai ai nevoie de centrala airbaguri si de programare centrala airbaguri. Una peste alta costa cam cit 1/2 masina deci nu vad sensul . Oricum o masina care are airbagurile sarite nu o mai faci masina.  Oricum presupun ca ai dat foarte putin pe masina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

5000Eur inmatriculata ? BogdanG are dreptate, trebuie inlocuit si computerul care se ocupa cu airbag-urile si din cate tin minte, doar airbagul de la pasager era vreo 1000EUR... Nu merita, ori mergi foarte atent cu ea asa cum e, ori o vinzi cuiva care chiar are dorinta sa investeasca in ea si iti iei una completa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inmatriculata da. tipul o luase lovita. a aranjat-o cat din afara nu zici ca ar avea ceva si asta a fost. Motorul merge bine, sta bine pe drum insa am inconvenientul asta. oricum si fara airbag e mult mai sigura ca altele. iar celelalte care cica le-as avea sper sa nu aflu niciodata in trafic daca sunt sau nu functionale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now