cata volvo v40

help problema cutie viteze

3 posts in this topic

sal all. Am si eu o problema poate puteti sa ma ajutati si pe mine. Am un volvo V40 si a inceput sa am probleme cu cutia de viteze. Primul sintom la avut la pedala de ambreaj cand calc pe ia are un clanc. Dupa 2 saptamani a inceput sa aiba si  un zgomot nasol cand bag in masalier, parca nu calc suficient de bine pedala de abreaj. Ce sa fak? La ce mecanic sa ma duc? Sa merg la reprezentanta? Si ce credeti ca trebuie sa schimb?  astept raspunsurile voastre va rog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Din cate spui tu nu imi pare a fi nici o problema cu cutia de viteze. Mai degraba cu ambreiajul.

Cati ani si cati km are masina? Poate i-a venit si ambreiajului vremea schimbarii ...

Nu stiu cat de necesara este o vizita la reprezentanta, orice mecanic mai 'rasarit' e in stare sa iti spuna ce problema si ce tre sa schimbi la ambreiaj.

Iar pentru piese ... da-i un pm lui Midnight Caller ... si te rezolva prompt mai ieftin ca la reprezentanta ;).

Bafta,

Vlad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi mult, o sa caut un mecanic cat de cat bun, ca in tulcea e greu de gasit unul priceput. Poate e ambreajul ca am 150 de mii de km si nu a fost schimbat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now