Guest florian417

nu merge oglinda , stiu ce are

5 posts in this topic

a incercat careva sa fure oglinda stinga si a dat-o peste cap dar nu a putut sa ia nimic. De atunci nu mai merge reglajul in jos si la dreapta si nu se mai rabateaza . Ailalta din dreapta merge ok. Am fost la Otopeni si au spus ca blocul de comanda din usa e defect dupa ce au luat altul de pe o masina similara si au incercat. Au facut deviz de vreo 17milioane . si am plecat. Acasa am desfacut eu tot din nou am scos blocul de comanda si am masurat tot . Am gasit un integrat defect. Problema e ca blocul respectiv contine multe chestii care evident sint bune si merg : cum ar fi comenzile si driverele pt toate geamurile si pt oglinda dreapta . Integratul respectiv are treaba doar cu oglinda stinga si nu vreau sa le dau banii pt ca vreo 80% din modulul meu e bun. de schimbat e f simplu numai ca nu il gasesc. fabrica producatoare din USA nu il mai face si sint disperat. Poate imi dati un sfat ....

E vorba de '' Selectone L9947 QUAD HALF-BRIDGE AND SINGLE HIGH-SIDE DRIVER''

Am incercat la 6 magazine ce fac comenzi in Romania, 2 in Anglia si nimic. Sint in continuare disperat

Poate la dezmembrari sa incerc , dar nu stiu cum sa procedez ... sa ma duc cu modulul la ei ? unde ? ajutor va rog.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai aici datasheet-ul cu toate detaliile. Daca ai posibilitatea incearca sa-i tragi niste masuratori la "locul faptei", inainte de a-l schimba.  ;)

Ai PM cu mai multe link-uri. Best, avx.

L9947.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uauu,  spectaculos ... merci pt link-uri ... sper sa reusesc sa-l procur

l-am masurat montat in circuitul de pe masina , cu usa demontata pina la integrat

merci iar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Daca tot nu merge, da-mi un cod de original, producator si toate caracteristicile poate pot sa te ajut cu unul SH din Germania.

BAFTA !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut comanda la '' Little Diode UK '' cu 800000lei integratul si 1.5 mil lei transportul si a venit in 3 saptamini. Am desfacut totul din nou am schimbat cu grija si cu emotie doar integratul , pus totul la loc , si culmea ... merge perfect... uraa...

A mai fost nevoie de un reset general pe care nu am stiut sa-l fac altfel decit scotind bateria, pt ca se rabatau in contratimp oglinzile, dar acum e bine . Merge si reglajul in toate directiile la ambele oglinzi si geamurile.

Merci pt informatii.

Sint dator niste beri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now