Guest dr_dumi

Poze Dealer Volvo-Suedia

26 posts in this topic

am eu probleme de vedere ,sau la acest XC60 nu apare chestia aia de plastic in grila?  :D wtf? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vazut "chestia" aia de plastic din grila (senzorul de la CitySafety) "live" pe un XC70 model 2008...

Share this post


Link to post
Share on other sites

am eu probleme de vedere ,sau la acest XC60 nu apare chestia aia de plastic in grila?   :D wtf? ???

Eu am vazut "chestia" aia de plastic din grila (senzorul de la CitySafety) "live" pe un XC70 model 2008...

Asta pentru ca (,) "chestia" nu e de la CitySafety, este de la "Adaptive Cruise Control (ACC) with Distance Alert" si asta este optionala nu in standard.

Laserul de la CitySafety este pe parbriz in spatele oglinzii retrovizoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai bine uitati-va la preturi....daca impartiti la 10 rezulta cele in euro...sunati apoi la ai nostri!...sau mai bine nu ,ca va enervati degeaba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai stati un pic oameni buni  ;D

Doar c30, xc60 si S40-ul erau noi, restul erau sh.... deci de acolo si preturile!!

cat despre acest xc60 mi se pare o masina foarte necomfortabila mai ales in spate, nu mi se pare ceva chiar dupa care sa intorci capul, eu unul nu mi-as lua-o. Oricum masina avea o groaza de extra pe ea.. chestii destul de nefolositoare pt mine unul.

Si ca pret er pe undeva in jur de 40 si ceva de mii de euro (la banii astia prefer un X5)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi se pare foarte neincapatoare la interior, luand in vedere dimensiunile exterioare... Mult mai practic XC90. Anyways nu cred ca mi-as lua nici una dintre ele

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi se pare foarte neincapatoare la interior, luand in vedere dimensiunile exterioare...

ce dimensiuni ai ???!!!.....la sani.... ;D ;D....glumesc...nu vreau sa stiu!!!

Acum serios vorbind, m-am urcat in ea si numai neincapatoare nu mi s-a parut...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta pentru ca (,) "chestia" nu e de la CitySafety, este de la "Adaptive Cruise Control (ACC) with Distance Alert" si asta este optionala nu in standard.

Laserul de la CitySafety este pe parbriz in spatele oglinzii retrovizoare.

Mi scusiii ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce dimensiuni ai ???!!!.....la sani.... ;D ;D....glumesc...nu vreau sa stiu!!!

Acum serios vorbind, m-am urcat in ea si numai neincapatoare nu mi s-a parut...

Ok... In fata ai loc, nici un dubiu in privinta asta, dar in spate stai cam ca intr-un A4 de prin 2003 asa, ceea ce mi se pare f putin pt masina asta...  Si crede-ma ca nu am mai mult de 85 de kg si 192 de cm  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai ceva de genul asta am si eu...ma rog 1.85 sau pe-acolo...ca nu m-am mai masurat de hat.... ;D

da' o sa-ti spun cum stau in spate...cand o sa vina.. ;)..desi nu intentionez sa merg vreodata pe scaunele alea.

Later edit : totusi diferenta de inaltime dintre ele este de 7 cm, iar la interior de doar 2 cm!

xc90 : [attachimg=#1] si xc60 : [attachimg=#2]

post-1526-1287785323026_thumb.jpg

post-1526-12877853230732_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da asa e , cum ziceti voi ,dar asa ca desing e frumos ca este Volvo totus , oricum nu as cumpara nici eu XC60 pentru ca este prea scump ,,, mai bine mas da la Volvo C30 T5 mi se pare mai mic si este mai frumos,, cat despre categoria SUV ,, XC90 este mai belea de 10 ori decat XC60 si la spatiu , si la desing si la putere . Acum ce doriti aia luati, stati linistit ca o sa fie si cumparator si pentru XC60...Numai conteaza noi sa vedem Volvo pe strada ca de bmw si alte marci mi sa cam luat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deja am vazut 2 XC60-uri ieri pe strada... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca as avea cu ce, mi-as lua XC60. Imi place cum arata, mai mult decat XC90.

Clar l-as prefera decat un C30  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intradevar daca as avea cu ce mi-as lua si eu una,dar pana atunci......traiasca batranica mea :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totzi si-ar dori sa-si achizitioneze un Volvo nou , frumos si atragator , sa nu-mi zica mie unul ca nu si-ar lua ca vezi doamne are un pic de defect nu stiu unde , ca se gasesc multe critici.

  Eu daca as avea banii ori Volvo XC60 ori un Volvo Cross Country XC70 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dea sfantu' sa nu te lauzi cu el la intrunire Joi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ma pui la treburi grele...!!! :-[

O sa incerc sa vin saptamana asta (pt prima data...), da' nu promit nimic....si acum sunt la serviciu!!!! :rant:

Cu siguranta nu ajung la 18:30....sper sa ajung pe la 19:00.

Later edit:

Laura l-a vazut (pe Volvan)...ca lucram in cladiri alaturate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam fain....din iulie de cand il astept...... :D

...dar pot sa spun ca am avut o prima zi de munca extraordinara anul asta  ;D, cand m-a sunat horia sa ma intrebe daca-l mai vreau... :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now