irinellus

Volvo 740GL 1988

4 posts in this topic

Salut la toata lumea...sunt un proaspat proprietar al unuiVolvo 740 GL din 1988, motor B230F (8 valve), deci modelul clasic. Era al unui prieten, de cand m-am urcat in el, dragoste la prima vedere, n-am mai rezistat si l-am luat. Daca aici ar fi America si as avea io banii necesari l-as face un Hot Road asa cum vedeti pe la Discovery ca se fac in America, eu iubesc masinile americane din anii 70 ca stil...si acest Volvo aduce cu acele masini, de altfel a fost conceput pentru piata americana unde s-a vandut foarte bine. Ne mai auzim, numai bine.

%7Boption%7D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine-ai venit printre noi !!

Personal ma bucur ca inca se mai cumpara "bunicutze" ca a ta, si ai un avantaj fata de masinile "de plastic" contemporane... Este mult mai fiabila, desi are peste 10 ani vechime :)

Sper sa ai parte de muuulti km cu ea fara probleme... Si sunt convins ca daca vei avea, vor fi minore ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Bine ai venit printre noi...Ma bucur sa stiu ca se inmultesc masinile la acesta categorie...si eu posed asa ceva dar diesel...sunt incantat de ea.Iti doresc multi km si fara probleme..

      MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now