Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest ALEX 2

VAND VOLVO S40 T5 AVARIAT

11 posts in this topic

salutare

pentru cei interesati imi vand masina (din pacate avariata :()

este un model Volvo s40, cumparata in Romania de noua, pe comanda

culoare gri inchis, motorul este T5 benzina - 220 CP, optiuni SUMMUM +, adica are cam tot ce e disponibil pe acest model mai putin trapa, navigatie si telefon incorporat

in rest, faruri xenon, scaun sofer electric cu memorii, oglinzi electrice, tapiserie piele cu incalzire, sistem audio 8+1 cu magazie 6 CD-uri, pachetul de ploaie, etc

eu sunt primul proprietar, am condus-o 133.000 km pana cand am reusit dintr-o nefericita intamplare s-o "accidentez"

lovitura nu a fost foarte puternica, frontal stanga, in urma careia interiorul nu a suferit nicio modificare (n-au sarit airbag-urile). motorul functioneaza normal, s-a spart bara fata, un far, radiatorul nu s-a spart dar a fost impins spre motor

pentru cei interesati sa-mi trimita mesaj pe ciocalex@yahoo.com si le trimit poze 

PRET 10500 EURO

numai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

An fabricatie? Eventual poze . pretu'  ;) scump domne scump,dincolo era 20000 noua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

an 2004, luna decembrie, model 2005

in ceea ce priveste pretul, daca 20000 este una noua este probabil foarte "cheala" si in niciun caz cu motorul T5

eu unul am dat pe ea fix 30000 Euro fara taxe - 36000 cu taxe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care este anul fabricatiei? Cat de afectata este masina, caci din descrierea ta, mi se pare, ca masina nu e foarte afectata de acel nefericit accident. Poti posta niste poze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa postez niste poze mai pe seara cand am mai mult timp...scuze

pt roberto : ce sa zic, ma indoiesc ca e exact modelul meu si cu optiunile mele ca nu prea ar fi logic...

dar daca e asa cum zici atunci esti un tip ffff norocos din punctul meu de vedere ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vindem masini sau ne intrecem in dotari ?!

On-topic va rog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intra pe www.mobile.de si cauta Volvo s40 T5 si ai sa vezi ca in general preturile variaza intre 9000 - 13.000 euro pentru un S40 T5 in perfecta stare de functionare. Nu vrea sa te dezamagesc dar iti va fi foarte greu sa-ti vinzi masina la pretul asta. Pacat ca sigur ai dat pe ea cel putin 38.000 euro cu TVA iar acum nu cred ca mai iei 10.000 de euro pe ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum am intrat pe www.mobile.de si vad ca primul Volvo S40 T5 este din 1/2005 si are pretul de 14950 E pe undeva prin Jaderberg Germania, apoi 14990, 15900,etc. Deci la pret se mai adauga deplasarea, taxele de poluare, inmatriculare prin Romania, etc. si in cel mai bun caz se scade TVA-ul din pretul de acolo daca ti-o cumperi pe societate (cred, nu stiu exact). oricum cu noua taxa de poluare nu cred ca cineva se va mai gandi in viitorul apropiat sa-si mai ia vreo masina la mana a doua din afara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Airbaguri sarite, ceva?, nu arata ca ar fi, din poze. Ai dus-o la un service?, dupa cum e lovita e forte posibil sa fie dus lonjeronul din stanga si atunci e cam nasol de reparat, in rest faruri, bara, capota si ce mai trebuie pe acolo mai ca s-ar gasi.

Fa- i poze si la interior sa ne edificam.

Share this post


Link to post
Share on other sites