dabija

Portbagajul se deschide din senin

7 posts in this topic

Neatza, ca`i devreme pt mine :)

Agregatu` din dotare face figuri la portbagaj din cand in cand si nu inteleg femomenu`. ori cand dau sa plec imi arata ca e portbagajul deschis ori dupa ce opresc si vreau sa inchid masina vad ca nu se aprind semnalizatoarele si constat ca-i portbagajul deschis.

treaba asta se petrece totusi destul de rar si nu i-am dat o mare atentie dar incepe sa se adune datile astea :D

mai e cineva cu probleme de genul acesta ? si exista vre`o rezolvare ? .. preferabil simpla :P

sar`na

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca a mai avut cineva problema asta si parca din cate-mi amintesc avea ceva probleme cu carligul de remorcare... ai asa ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am cicit topicul dar nu e nici o concluzie la el si in plus de asta la mine problema e cu repetare mult mai RARA .. poate 1 data la 2 sapt sau poate gresesc :) si eu merg mereu cu farurile aprinse , nu comut nimic asa cum era scrie in celalalt topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-mi dau si eu cu parerea. A patit un prieten la un BMW seria 3, aceiasi problema si era vinovat microcontactul de la portbagaj. De fapt s-a adunat mizerie intre contact ci clapeta de cauciuc care il actioneaza. Am desfacut tot pana la contactul respectiv, am curatat bine tot si am montat la loc. Nu mai are nici o problema. Sau ma gandesc ca la Volvo ar putea fi si din telecomanda, daca ai optiunea de deschidere portbagaj. Poate a intrat mizerie, sau s-a stricat butonul si se actioneaza singur de la socuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da m`am gandit si la varianta asta dar insa tre sa`mi fac drum in piata sa cumpar torx sa desfac telecomanda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, n-am mai intrat pe forum de mult timp, e adevarat ca n-am gasit nici o rezolvare la faza cu portbagajul, insa nu mai face figuri. Masina n-o mai am, e la frate-miu, dar cu siguranta nu face nici la el...m-ar fi sunat sa-mi umple frigiderul. E fff ciudat...mie mi-a aparut problema asta iarna, pe o ploaie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now