Sign in to follow this  
Followers 0
NDB

Consola centrala

6 posts in this topic

Spuneti-mi si mie daca este normal ca la S60 consola centrala sa fie foarte fierbinte. Mai exact displayul de la casetofon abia de puteai sa tii degetul pe el. Am mers cu temperatura setata la 22 de grade, in  masina era OK dar se simtea cum dogoreste din zona consolei. Daca este asa acum la temperaturile astea oare cum o fi vara ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poi teoretic nu are legatura cu temperatura pe care o setezi .... incearca sa mergi fara caldura si vezi daca se incinge la fel ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine se incinge la fel. Cred ca asa sunt masinile. De altfel in casetofon am vazut niste radiatoare destul de mari deci.... stiu si cei de la fabrica de lucrul asta.

Nu are nicio legatura cu temperatura setata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am mers cu aceeasi temperatura dar cu casetofonul inchis si nu mai ardea, era doar caldut.In schimb dupa ce am deschis casetofonul s-a incins in vreo 15 minute displayul.

Vali cum este masina vara? Te intreb fiindca nu am apucat sa merg vara cu ea, am mers doar prin octombrie si am prins o zi cu 20 grade si mi s-a parut ca este cu mult mai cald decat in alte masini. Parca si la picioare radiaza mai multa caldura dinspre motor. Pare sa fie o masina "de iarna", normal zic eu tinand cont de climatul suedez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am observat asta....... cred ca e o masina izolata f bine pentru ca nu se aude mare lucru de afara sau motor (doar pietrele care sar de la roti in aparatori se aud f bine) si cred ca de asta este o masina calduroasa....

daca setezi temperatura pe automat atunci pastreaza o temperatura buna.

Face bine frig :) chiar si vara si f repede.

E ok.

Intradevar consola e fierbinte mai tot timpul....... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

si la mine se incalzeste la fel

la inceput (adica dupa mi-amluat s60) am observat si eu lucrul acesta si am postat un topic asemanator

mis-a raspuns ca asa e la toate si ca nu seintampla nimic

il am de un anjumate si, intr-adevar, nu s-a intamplat nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0