Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest k17

Volvo 440, an 1993, inmatriculat in Romania, ITP valabil, Euro 2

4 posts in this topic

In stare de functionare; Are pe ea piese in val de 900 EURO.

pret 1500 Euro negociabil; 0748.268.125 - Bucuresti;

necesita unele reparatii/revizii la partea mecanica

post-0-12877854030585_thumb.jpg

post-0-12877854030585_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anunt Valabil

Intre timp am inlocuit (cu o piesa noua, din magazin) capul de planetara defect.

Masina se poate proba.

Piese noi (din magazin) inlocuite pe masina:

distributie completa (curele+role), curele de transmisie, kit ambreiaj SACHS (ambreiaj+placa), cap planetara stanga (nemtesc), electromotor, garnitura chiuloasa (rectificata) + toate cele 8 supape (noi, originale renault)+ghiduri supapa, filtre (aer+benzina), etc.

Piesele au garatia oferita de magazin

Piese pe care le am si trebuie montate pe masina:

incuietoare spate+amortizor haion (nou)

Probleme ale masinii: parbriz fisurat si consum mare de ulei (din cate am inteles problema este la segmenti, motiv pentru care se si ancraseaza bujiile foarte repede).

Estimare pret reparatie: din spusele mecanicului care s-a ocupat de masina costul reparatiei (manopera+piese) ar fi undeva la 350-500 euro;

Pretul de vanzare al masinii: 1500 euro; Astept eventual alte oferte de pret decente si serioase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cateva detalii despre masina:

- este un 440 din 1993, cu motor de 1998 cmc - 110 cp, injectie benzina multipunct, cutie manuala cu 5 trepte;

- dotari: geamuri electrice fata+oglinzi electrice+trapa/turela electrica, servodirectie si inchidere centralizata, servofrana+frane disc fata/spate;

Share this post


Link to post
Share on other sites