Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

danutzzz

sistem audio auto profesional spl

14 posts in this topic

sistem audio profesional spl ( subwoofer + amplificator ) 400 w rms...insa chiar sunt rms nu toate rebuturle pe care le gasm la magazine de electrocasnice etc...mii de scuze pt claritatea pozelor dar sunt facute cu telul...pret 350 e usor negociabl

post-1980-12877854068197_thumb.jpg

post-1980-12877854070256_thumb.jpg

post-1980-12877854068197_thumb.jpg

post-1980-12877854070256_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda,cu alea mai mult de 137db(decibeli)nu faci,cite bobine are subw.?daca vrei sa faci 150db spunemi si-ti spun cum ajungi sa faci(cheltuind cca.4000E pe putin,depinde in ce masina vine instalat)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum spui tu...nu stiu cate bobine are...insa nici nu stiu cat de bine se vede in poza fata de ce e in realitate...e imensa incinta...abia incapea in portbagaj la a6 avant...doritorii il pot vedea live...

Share this post


Link to post
Share on other sites

in primul rind tre sa stii ce inseamna spl(traducere),nu conteaza cit de mare e cutia,cu un portbagaj afara(model berlina)se face in alt mod cutia si instalatia de putere

Share this post


Link to post
Share on other sites

@smarautz omul vinde si am impresia ca-l bruiezi! In plus cred ca esti in conflicte de interese.

Mie pretul mi se pare OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@smd  nici prin gind nu-mi trece sa ii pun bete-nroate,numai ca atunci cind vinzi ceva tre sa fii pregatit in domeniu pt.ca oamenii intreaba multe (vezi intrebarile mele)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prietene eu nu lucrez in domeniu si nici nu sunt pasionat de asa ceva...deci nu mi-am batut capul cu chestiile astea..insa am avut acum jumatate de an "bau-bau" la creier si mi-am pus asa ceva pe masina...si sincer sa fiu pe mine m-a ajuns 28 de mil toata treaba...iar aum nu mai am nevoie de muzica ( imi ajunge cea care o am pe volvo ) si vreau sa o vand pt ca nu mai am ce face cu ea...stau cu ea in casa degeaba...respect :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuza-ma,atunci anuntul tau nu este intitulat bine,pt.ca spl inseamna sound presure level,adica citi decibeli scoti din subw.,acest tip se foloseste la concursuri cu premii,sint 4categorii,tu anuntul trebuia sa-l faci asa  "vind amplificator+subw.(+cutie) MTX" atunci poate ai mai multe sanse sal vinzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut,acea cutie cu subw.poate fii utilizata si pt.spl(este construita pt.asta),

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut,acea cutie cu subw.poate fii utilizata si pt.spl(este construita pt.asta),

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danutzzz    trimite-mi poze cu cartea technica a amplif.si subw.,ma intereseaza partea cu ce stie sa faca,caci din poze(cu tot cu zoom)nu prea imi dau seama,mai trimite poze cu cd-radio original si cite dif.ai montate orig.

Share this post


Link to post
Share on other sites