RON

probleme la v40

4 posts in this topic

in urma unui accident am fost cu masina la service si am refacut-o doar estetic caci din pdv elecric masina e varza,becul cu robinetul galben ramine aprins,cind se aprinde becul de benzina se aprinde si cel de la dsa,m-am intors cu ea la service si mi-au spus ca este din cauza ca a stat masina fara baterie 2 saptamini si s-a resetat calculatorul si ei nu au tester ptr a remedia defectiunea,cu toate ca masina merge super bine ma deranjeaza erorile astea.As dori sa cumpar o carte de service.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O poti cumpara de aici :

http://www.partsforvolvosonline.com/product_info.php?products_id=2325

Vine in 5-9 zile lucratoare si e destul de cuprinzatoare.

Daca vrei VADIS-ul (softul folosit de reprezentanta Volvo) contacteaza-ma pe privat si vedem cum aranjam de un DVD...

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai linistit ca masina nu e varza! pur si simplu are mici probleme de soft!

sint convins ca se vor remedia...

ar mai exista si posibilitatea unui scurt, mai ales in ceea ce priveste aprinderea simultana a becului DSA si a celui de benzina... nu stiu! doar imi dau cu parerea...

la electrica nu ma pricep f bine si decat sa spun vreo prostie, mai bine tac din gura...

totusi eu cred ca e o problema de soft... un tester iti va spune sigur care e buba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata cu ajutorul lui Midnight Caller s-a rezolvat cei de la service nu mi-au mai imbinat doua mufe si una nu era bagata bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now