Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Golfsburg

Buton fals?

3 posts in this topic

Salut,

in consola centrala, in stanga radioului este butonul de inchidere centralizata. In cealalta parte a radioului insa, este un buton asemanator (dreptunghiular) insa fals (dummy), nu are nici o functie, doar acopera gaura din consola. Totusi astazi l-am scos si am observat ca in spatele lui este prinsa o mufa cu niste cabluri.  ???

Aveti idee de unde vin cablurile astea? Ce functie ar avea butonul respectiv daca ar fi activ?

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am 2 de decor ......nu le-am desfacut inca,nici stanga nici dreapta sa vad ce e in spatele lor.......dar urmeaza sa le desfac.....habar nu am....

bafta.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca butonul ala ar fi activ, ar actiona asupra capabilitatii de deschidere de pe interior a usilor spate.

Daca ai copii, si vrei sa nu poata sa deschida usile din interior, la marea majoritate a masinilor exista un mic levier pe cantul acestor usi care activeza/dezactiveaza aceasta posibilitate. La S40V40 exista si optiunea ca operatia asta sa se faca de la buton. De la acel buton.

Eu am desfacut consola, si exista mufa in spatele lui; insa nu numai butonul e problema, trebuie si un servomecanism/acuator electric in usa, si care ma indoiesc ca exista la toate modelele... ci doar la cele care au fost dotate din fabrica cu respectiva optiune.

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,1015.0.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0