Sign in to follow this  
Followers 0
viorelicox

prezoane rupte la volvo S40

4 posts in this topic

sal,

sa va spun ce mi s-a intamplat:

am un volvo s40 1.8i din 2001 prospat cumparat si la vulcanizare am vrut sa-mi schmb pneurile de iarna cu cele de vara si cand au desurubat piulitele de la roata unul dintre prezoane s-a rupt, am ramas complet uimit, nu stiu ce sa cred este de vina cel care l-a strans inainte, cel care la-a desfacut?, este materialul slab?

este normal sa mai carape cate unul? se schimaba greu? costa mult?

poate ma ajutati voi cu un raspuns

merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ce sa intamplat nu este asa grav pe cat pare si sper sa nu fie foarte costisitor. Acele suruburi, patru pe roata, se pot cumpara separat, dar din pacate n-am cum sa-ti zic un pret. In imaginea atasata ai o schema pentru S40 din 2001, dar nu stiu daca ti-am nimerit motorul (cu toate ca nu este neaparat important). Daca vrei sa te ajut cu un "part number" posteaza seria motorului din talon la sectiunea 17/TIP. Pentru detalii de pret iti recomand sa vizitezi sectiunea Magazine de piese Volvo originale si compatibile http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/board,25.0.html.

C:\Documents and Settings\VVV850\Desktop\Prezoane.JPG

post-0-12877844017929_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e grav! iti comanzi unul nou si se inlocuieste!

sfatul meu e sa le inlocuiesti pe toate, sau macar sa le verifici! daca s-a rupt unul, nu se stie niciodata cand se mai poate rupe altul nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0