Sign in to follow this  
Followers 0
viorelgrigoriu

curatat injectoare motoare benzina

11 posts in this topic

Spuneti-mi va rog din experienta d-voastra care metoda de curatire a injectoarelor la motoarele pe benzina credeti ca e mai eficienta dar si mai putin daunatoare,  curatirea chimica sau cea cu ultrasunete?

          Eventuale locatii unde se poate efectua operatiunea

                                                                     

                                                                                            Multumesc         

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

din pacate am testat numai cea cu solutie de curatare

despre ultrasunete nu cunosc

este un centru service dupa cringasi pe partea spre pasaj lujerului .dupa reprezentanta ford imediat .

am fost multumit .

succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate ca ar fi bine sa bagi benzina efix de la rompetrol...sa incerci!  si mergi cu motorul mai turat...peste 2500 rpm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca cea mai buna metoda e cu ultrasunete. Orice solutie de curatare iti v-a afecta alte componente. Benzina de tip EFIX am facut eu un plin ( 60 l ) fara nici un rezultat. Tu decizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult pt opinii,ma gandesc ca Efixul pica pt ca a fost testat si in general solutiile de curatare care se pun in rezervor cred ca infunda filtrul de combustibil si injectoarele(nu ma refer aici la curatirea chimica in service),in aceeasi masura am auzit ca o curatire a injectoarelor cu ultrasunete decalibreaza injectoarele,ce parere aveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult pt opinii,ma gandesc ca Efixul pica pt ca a fost testat si in general solutiile de curatare care se pun in rezervor cred ca infunda filtrul de combustibil si injectoarele(nu ma refer aici la curatirea chimica in service),in aceeasi masura am auzit ca o curatire a injectoarelor cu ultrasunete decalibreaza injectoarele,ce parere aveti?

Cele mai multe pareri pozitive le-am primit pentru curatarea cu ultrasunete . Dupa cum spuneam , tu decizi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultrasunetele nu decalibreaza nimic, metoda folosita de mine de mai multe ori cu succes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pt lamurire se poate apela pt curatare la vre-un service din Braila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pt lamurire se poate apela pt curatare la vre-un service din Braila?

De ce neaparat la BRAILA?  Vin-o la GALATI la BOSCH pe str. COSBUC.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0