Guest emy4jc

probleme cu farurile

7 posts in this topic

salutare, am o pb cu farurile. Sunt xenon si nu am buton de reglaj sus/jos. De vre-o 2 zile am observat ca farurile bat prea jos, nu mai sunt cum ar trebui, sau cum erau. Este interesant ca, cateodata merg bine. Daca ati patit sau stiti despre ce este vorba... v-as fi recunoscator.

Oricum mersi,

emil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenon-ul tau ar trebui sa fie auto-nivelant. Senzorii de nivel sunt undeva la puntea spate !

Share this post


Link to post
Share on other sites

la puntea spate? trebuie sa caut. Ai putea afla mai multe? unde sunt mai exact?

Ms, emil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot sa iti explic exact unde sunt ... dar iti spun dupa ce sa te uiti.

Sunt ca niste suruburi, dar cu capul sferic. ai unul pe stanga si unul pe dreapta, pe undeva pe langa bielete, pe bara stabilizatoare spate.Sa nu ti se fi rupt vreunul. La mine s-a rupt direct la incercarea de demontare (ruginit).

Succes!

Vlad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzorii nu sunt pe puntea spate ci unul pe puntea spate si unul pe puntea fata, ambii montati doar pe partea dreapta sau doar pe stanga. Iar referitor la felul cum arata imagineazati o bieleta antiruliu (cu pivoti la ambele capete), dar de cca 5-10 cm, de obicei din material plastic. Am incercat sa ma exprim astfel pentru a putea sa ma intelegi. Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi, l-am gasit pe cel de pe spate si mi se par ok, nu stiam de cel din fata, o sa merg sa-l caut. Mersi

emil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now