Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

claudiu2525

VAND CAUCIUCURI

19 posts in this topic

asadar,am niste cauciucuri de care nu mai am nevoie,si poate intereseaza pe cineva

-Michelin Pilot Exalto

  205/55/15  88v

  sunt cumparate in octombrie,si mers cam 500km.sunt ca si noi pret 300ron/buc

http://www.badrom.ro/shop.php?nume=Michelin_Pilot_Exalto_205/55R15_88V&cat=anvelope%20de%20vara&id=881a94824e042036bb6200bffa2bb292

merg de minune pe S/V40(eu le-am avut pe v40,si cand le-am pus,parca era alta masina)

-4 cauc. de vara ''Nangang'' 215/65/16 in stare foarte buna pret 150ron/buc

-3cauc. old season ''good year''215/65/16 in stare buna pret 150ron /buc

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu, ???,dar arata bine,serios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michelin Pilot Exalto 205/55/15

Cred ca sunt de vara.... ??? cati banuti? pe toate 4?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aham, am venit de acasa, am vazut pretul, dar mai tarziu thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ,am uitat sa mentionez,Michelin ,sunt de vara

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand vrei .da-mi un tel.

0723270130,

Share this post


Link to post
Share on other sites

asadar,am niste cauciucuri de care nu mai am nevoie,si poate intereseaza pe cineva

-Michelin Pilot Exalto

  205/55/15   88v

  sunt cumparate in octombrie,si mers cam 500km.sunt ca si noi pret 300ron/buc

http://www.badrom.ro/shop.php?nume=Michelin_Pilot_Exalto_205/55R15_88V&cat=anvelope%20de%20vara&id=881a94824e042036bb6200bffa2bb292

merg de minune pe S/V40(eu le-am avut pe v40,si cand le-am pus,parca era alta masina)

-4 cauc. de vara ''Nangang'' 215/65/16 in stare foarte buna pret 150ron/buc

-3cauc. old season ''good year''215/65/16 in stare buna pret 150ron /buc

Share this post


Link to post
Share on other sites

le-a schimbat intradevar,dar mult in bine ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa fiu mai explicit:

-stabilitate mult mai buna,pe curbe mai ales,si la viteze mari 190-200km/h ::),in conditiile in care cu cele de dinainte(brigestonne 195/65 sau 60),puteam sa merg in conditii bune pana la 160-170 maxim

-franare mai scurta,atat pe ploaie cat si pe uscat

-si foarte important cred eu,pe ploaie ,se comporta la fel ca si pe uscat,la orice viteza

Din acest motiv am dat atatia bani pe ele,pt ca stiam ce cumpar

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite eu as vrea sa pun de 205/60 r15 oare e bine? intradevar sunt cu 5mm mai inalte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca iti intra 205/60/15 pe V40... Adica iti intra, insa nu vor fi confortabile... Cel putin pe fata o sa iti atinga la viraj maxim...

Eu am caucioacele de iarna 195/65/15 (care sunt cu 7.5 mm mai mari in diametru cu ce vrei tu, si mai inguste) si trec milimetric pe langa platanele arcurilor fata. A, si ating aparatorile de plastic daca iau volan maxim dreapta/stanga. M-am obisnuit sa fac intoarcerea din 4-5 miscari cand le am pe astea montate :D

Pe spate nu e problema, cred ca poti pune usor 205/60/15.

Eu, pe spate, si pe cele de iarna si pe cele de vara le am 195/65/15 (Volvo zice in acte/manual ca standard e 195/60/15) si nu ating nicaieri. Imi place sa fie o idee mai mari pe spate (cele de vara le am "standard" pe fata), parca schimba un pic look-ul masinii... Si, daca diferenta e mica, nu face scandal nici ABS-ul, nici DSA-ul. Cel putin la mine, nici la 220km/h nu a facut scandal (repet, 195/60/15 fata - 195/65/15 pe spate).

Deci, revenind ontopic, ce vinde Claudiu (Michelin-urile) mi se par mai mult decat ok pt. fata sau pt. toata masina (nu am inteles cate are la vanzare).

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca le are pe toate 4 dar stai asa, eu am vrut sa vad ce ziceti voi ca eu pe fata am deja cauciucuri de iarna de 205/60 r15 si pot sa virez pana la maxim ca nu se ating de nimic dar nici multe nu mai au. eu ma gandesc ca vine vara si tre sa le schimb din aceasta cauza am cerut pareri ca am mai auzit si eu ca alea de 205/55r15 is cele mai bune ca asa scrie si in talon si totusi sunt foarte greu de gasit. oricum mersi de sfaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca le are pe toate 4 dar stai asa, eu am vrut sa vad ce ziceti voi ca eu pe fata am deja cauciucuri de iarna de 205/60 r15 si pot sa virez pana la maxim ca nu se ating de nimic dar nici multe nu mai au. eu ma gandesc ca vine vara si tre sa le schimb din aceasta cauza am cerut pareri ca am mai auzit si eu ca alea de 205/55r15 is cele mai bune ca asa scrie si in talon si totusi sunt foarte greu de gasit. oricum mersi de sfaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe criza asta nici macar niste cauciucuri nu se vand  :D

-astept oferte,preturi negociabile ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

reduceri substantiale de 30%,mai putin la Michelin ;),bineinteles

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-au vandut,

se poate inchide

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.