Guest cheiefranceza

far s80 ma scoate la pensie

8 posts in this topic

buna-ziua. la un volvo s80 de prin 2003 cum se scoate domn'le farul. nu pot sa il scot deoarece spoilerul din fata imi blocheaza un surub. acel surub de langa grila radiatorului. deci, dupa mine singura solutie este sa scot spoilerul. nu cred ca astia de la volvo asa au proiectat masina. mi se pare aberant. m-a depasit situatia. va rog ajutati-ma. (apropo e farul din stanga masinii cum stai la volan). toate bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu acelasi far din stanga mi-am pierdut si eu jumatate de zi...pana la urma tot acolo a ramas...daca rezolvi problema spune-mi si mie..o zi buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se da spoilerul jos.

Nu e prima nici ultima masina care este proiectata in acest fel. Ba mai mult, majoritatea masinilor necesita demontarea spoilerului pentru schimbatul farului.

Spor!

Vlad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zi mersi ca n-ai Renault Clio nou, ca la ala dai bara jos sa schimbi UN BEC !

Share this post


Link to post
Share on other sites

si la opel astra e la fel :) sa schimbi un bec demontezi juma' de zi la masina si alta jumate sa o pui la loc... nici nu vreau sa ma gandesc daca vrei sa schimbi noaptea pe drum...

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o prostie sa dai spoilerul jos. Este foarte simplu sa demontezi farul, indiferent care, dar trebuie sa ai rabdare si sa pui putin mintea la contributie. Sunt posesor de S80 an 2004 si am demontat farurile de cateva ori, deci nu vorbesc in necunostinta de cauza. Operatiunea de demontare dureaza max. 1/2 h, daca nu iti creeaza probleme vreun surub. Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now