opus

Volvo 850 break

5 posts in this topic

Buna pt toti posesorii Volvo din romania. Scuze pt cei care au alt model, poate mai bun decat 850, dar curiozitatea ma face sa intreb...cati suntem cei care avem batranul 850??? Pt mine si sunt convins ca si pt altii ramane masina la care chiar de vom renunta candva niciodata nu o vom uita....EU NU VOI RENUNTA LA EA.... :-*:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine spus  eu sunt fericitul posesor al unui 850 T-5 Estate si nu cred ca am sa o schimb pentru o alta masina.Salutari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opus ai dreptate 850 e una dintre cele mai reusite masini....... La partea cu renuntatu... Sunt deacord cu tine, daca ash avea bani de o alta mashina i'ash baga tot in 850-ul actual;D ash incerca sa'i pun o turbina shi asta ar fi cam cea mai semnificativa schimbare... in rest ceva la design

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt posesorul unui 850 din 1996 cu motorul B5254S 2.5 20v 170CP.

850-ul este modelul care a scos din faliment marca Volvo si a dus la obtinerea unui pret mai bun de vanzare a diviziei de masini. Mai mult, modelul marcheaza debutul motoarelor B5254, folosite si astazi de catre Ford (Focus ST) si de Volvo (C30 2,4 170CP, C30 T5).

850 este modelul la care nu voi renunta niciodata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

850 si la mine. E o masina foarte buna din punctul meu de vedere. Mai are si micile ei scapari dar, pana la urma , e foarte OK.

Totusi, n-as merge pana acolo incat sa spun ca n-as renunta la ea niciodata.

Tare mi-ar face cu ochiul un S80 T6...  :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now