adicluj

Revizie S40

9 posts in this topic

Salutare. Ultima revizie am facut-o la 80.000 iar acum masina are 95.000 si mi-a aparut pe bord un mesaj cu "Time for regular service". Rugamintea mea e daca poate cineva sa imi spuna cam ce ar trebui schimbat la 95.000? Caietul de Service al masinii e in germana si nu inteleg absolut nimic. Daca cineva il are n alta limba as fi recunoscator sa ma ajute putin. Multumesc anticipat si toate cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In mod normal este un mesaj care nu ar trebui sa deranjeze numai ca ar trebui sters daca "supara ochiul" ,la un service sau in alta parte ,cu un tester pt Volvo  (PPC sau DICE).Parerea mea:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am raspuns in ideea ca ti s-a facut la service tot ce trebuie la timpul si km respectivi de revizie

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Midnight

Dap, nu m-a ajutat aproape deloc. Din toata lista am reusit sa gasesc ulei si filtru de aer de care stiam ca trebuie schimbate.

@V50Saphir

Revizia oricum trebuie facuta, nu e doar un mesaj suparator ochiului.

Stiu ca se schimba filtrul de aer, de ulei si de habitaclu, uleiul, placutele de frana. Eram doar curios daca in jur de 90.000-100.000, mai apare ceva in plus? Si nu, nu distributia, pe timpurile noastre economice nici nu ma gandesc sa o schimb mai repede de 110.000 ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca mai are rost sa deschid un topic asa ca voi posta tot aici.

Are cineva idee ce ulei trebuie sa cumpar pentru un Volvo S.40, benzina, motor de 2.4, 140 CP? Mersi frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai incercat sa te uiti in manualul de utilizare sau sa cauti la www.castrol.com ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine Castrol 5W-30 (EDGE) e cam 65RON/L...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now