Godfather

Godfather - V40 1.8

12 posts in this topic

Salutare,

Sunt Horia, posesor V40 1.8, 2000. In plus, lucrez la dealerul Volvo din Bucuresti, deci sunt aici atat din postura de fan Volvo cat si sa va acord un eventual suport.

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, Horia !

Ma bucur realmente sa te avem printre noi, mai ales ca lucrezi la dealer-ul Volvo (din pacate si singurul) din Bucuresti, sigur vei reusi sa ne ajuti pe majoritatea cu una, cu alta. Speram sa ai si timp pentru acest lucru, bineinteles !

Eu am avut placerea sa il cunosc si sa vorbesc mai indeaproape doar cu Antonio Daros, care m-a ajutat destul de repede cu o reprogramare de computer pentru proiectoare. Repede, bine si ieftin !

Tineti-o tot asa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! si eu sunt nou posesor de v40, sunt nou si pe forum. te pot deranja cu o intrebare? farul de v40 nu este lipit ? ci are o garnitura si este prins in cleme? intreb pt ca vreau sa le schimb oglinda cu una neagra , faruri carenate se numesc daca nu ma insel. multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farul este lipit de vreme doar, el are o garnitura intre sticla si corpul de plastic, dar care in timp se lipeste de nu-l mai dezlipesti de-acolo :( Si eu vreau sa-mi schimb look-ul masinii punand niste faruri din acelea cu insertii negre (black bezel), dar vezi ca va trebui sa faci niste adaptari la mufe, pentru ca la S/V40-urile de pana in Mai 2000, mufa intra direct in bec. La cele cu faruri bifocale, mufa intra in FAR, si de-acolo este distribuita mai departe spre becurile de faza lunga / faza scurta.

Vezi ca e pe undeva prin forum un tutorial de "face-lift" pentru modelele noastre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo salutare Horia :) Chiar ma gandeam cand o sa apari si tu pe aici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de raspuns, nu cred ca trebuie sa mai fac modificari, al meu este din 2001.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! sunt zzo, cel cu farurile, dar acum as putea sa te deranjez cu o problema? ieri am fost acrosat de un autobuz. norocul meu ca cei de la asigurari lucreaza cu volvo romania. intrebarea e, cam cat ar dura reparatia la aripa stanga fata? in idea in care e schimbata cele care vin mai au acea stantare cu volvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo salutare Horia :) Chiar ma gandeam cand o sa apari si tu pe aici :)

pai.. cu vreo luna inaintea ta  ;D  ;D  ;D. Hal de pasionat Volvo ce esti  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaaaaaa da imi aduc aminte ...ai ajuns odata cu linku de la mine in mail ...aha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baieti, exista mesaje private pentru discutii de genul asta.

Multumesc de intelegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! sunt zzo. Pot sa te deranjez cu o intrebare? La reprezentanta Volvo am inteles ca ar exista materiale promotionale (tricouri, geci), ai putea sa ma ajuti sa aflu ce preturi au si daca exista in stoc. Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog foloseste topic-urile asociate subiectelor pentru a pune intrebari (Magazine de piese Volvo...)

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now