Guest Emil

Propunere de intrunire la Sibiu

Intrunire Volvo la Sibiu?   19 votes

  1. 1. Intrunire Volvo la Sibiu?

    • pro
      14
    • contra
      0
    • ma abtin
      5

Please sign in or register to vote in this poll.

53 posts in this topic

  Pentru ca au inceput sa ne placa intrunirile... va fac o propunere. Sa facem viitoarea intrunire la Sibiu. Ca sa mergem la mare de 1 mai... nu pica bine(marti). Avem ce face aici si... nici cazarea nu e scumpa (vreo 80 ron). Atractii turistice sunt in oras. Ne putem plimba prin imprejurimile Sibiului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

emile eu vin daca au si stina:), hehehe.vezi ca am bagat de ieri niste locatii in folderul de dupe, ca sa zic ashea.

poate jucam si noi un monopoly. kadudu cel ocupat a uitat de adresa pe mail.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sibiu...e departe de Bucuresti. Vreau sa subliniez doua aspecte

1.Vor veni putini bucuresteni...si ar fi pacat

2.fiind depate, un simplu weekend nu stiu daca ajunge..  .

Robobobo....vorbim acasa >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda mai Mira tot trageti sa fie aproape de Bucuresti. Las ca e bine la Sibiu. Si nu-l mai cicali pe Dragos ;D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Sibiul nu e asa de departe de Bucuresti.Si merita efortul de a petrece un weekend acolo.Sunt multe posibilitati de a te distra si de a-ti reincarca bateriile pentru mult timp.Eu sunt de parere ca este o locatie excelenta si sa nu o ratam.

      La masinile ai caror mandrii proprietari suntem nu e cazul sa ne formalizam de 250 de km.Nu? E o bagatela pentru aceste masini!!!

    MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Nu cred ca v-ar strica un weekend in capitala culturala europeana. Prima intrunire a fost facuta. Au fost si bune si rele. Dar ceea ce ramane e faptul ca ne-am cunoscut si am gasit puncte comune. Facem aceasta activitate pentru a ne simti bine impreuna si pentru a ne ajuta reciproc. Cinste celor care au creat forumul. Ceea ce cred ca e necesar sa facem pentru a inlatura total barierele psihologice ce impiedica crearea unor legaturi stranse de prietenie, e ... o noua intrunire Volvo. O intrunire in care sa ne deschidem mai mult mintile si sufletele si... sa punem bazele unei organizatii in care sa primeze prietenia si spiritul de echipa (spirit este si acum, ma gandesc,punctand un aspect pe care-l stim, la Alex care se mira cum sa ajute pe unul sau altul in rezolvarea unor probleme tehnice si la cei care la intrunirea de la Predeal au dovedit deschidere spre ceea ce aminteam mai inainte). Nu am apucat sa petrecem suficient timp impreuna, poate nu ne-am format o imagine clara unii despre altii, deci... votati PRO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut fratilor, am lipsit o perioada. de propunerea cu sibiul nu stiu ce sa zic. emil mi se pare putin cam optimist in privinta cazarii. atat stiu ca pe la mijlocul lunii mai am o convocare acolo iar colegii din sibiu mi-au cerut confirmari de participare de acum o luna jumatate, tocmai in ideea ca anul acesta sibiul este plin de turisti iar rezervarile se fac cu mult timp inainte. daca se gaseste cazare asa cum a spus emil este ok. ar trebui sa-si spuna parerea si cei care sunt din sibiu.

am vrut sa pun si eu ceva foto dar azi net-ul imi merge ca ........

sa auzim de bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricand o intalnire intre volvisti e binevenita, sunt clar de acord si in Sibiu sunt chiar multe lucruri de vazut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt de acord cu Sibiu, insa mi se pare ca 1 Mai este cam prea aproape...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt de acord cu Sibiu, insa mi se pare ca 1 Mai este cam prea aproape...

sunt de acord cu tine....

urmatoarea intalnire la nivel de tzara ar trebui sa fie cam prin octombrie...noiembrie... dupa vreo 6 luni asa

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Asa cum a spus si Emil votez PRO SIBIU !  Cred ca cea mai buna perioada de a ne intalni la Sibiu ar fi august-septembrie , caci am beneficia de vremea buna si calduroasa. Referitor la cazare nu cred ca vor fi probleme, pentru ca se pot gasi locuri si in jurul Sibiului, nu neaparat in oras.

      Cred ca cei din Sibiu sunt in masura sa comenteze cel mai bine problema si sa ne ofere variante.Asteptam cu nerabdare solutii.

    MihailCostin

post-135-12877844350599_thumb.jpg

post-135-12877844352534_thumb.jpg

post-135-12877844354205_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

august septembrie e perioada de bulgaria. eu propuneam intilnirea de luna asta dupa paste, putem sa organizam un program cumulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

avand in vedere ca lunile iunie-liulie-august-septembrie sunt luni de vacanta, parerea mea este ca va fi destul de greu sa ne adunam toti. chiar si partea materiala poate consitui o problema pentru unii dintre noi. la fel de adevarat nici dupa concediu acest aspect nu poate fi eliminat in totalitate, dar nu se stie niciodata. incercati sa faceti propuneri de data pentru ca sa stim fiecare cum putem. oricum rezervarile trebuie facute cu cel putin 1 luna inainte. daca pentru Predeal ne-am descurcat in ultima saptamana. la Sibiu nu cred sa mai avem acelasi noroc (adica acolo nu mai stiu pe nimeni :( ) o zona frumoasa este in Paltinis - 20 km de Sibiu.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-i mare lucru 2 zile...se poate organiza oricand!

eu am o propunere;o zi anuala a clubului!...la care vrei sau nu,nu-ti faci alt program!

si un singur loc de intalnire! asa stie toata lumea ca aia e ziua in care nu tr. sa pleci in alta parte;care e traseul ...costurile etc.;si in felul acesta poate deveni o traditie!

alte intalniri-la 6 luni de exemplu-pot avea oriude in tara

atunci se va vedea ce fel de club avem si care-i cu adevarat membru!

(parca la predeal vb.de o org.a clubului in sens juridic!)

cand v-am zis eu ca balonu-i cam desumflat s-au suparat unii

e drept cei mai multi dintre noi ajung aici(ca si mine de altfel) cautand solutii la diferite probleme de reparatie a masinilor;altii pt.a cunoaste noi oameni s.a m.d....dar,nu scopul intrarii in club intereseaza (cu conditia bineinteles sa fie moral) ci rezultatul,aportul adus de fiecare dintre noi la dezvoltarea acestei organizatii; cine ramane intereseaza,cine se simte ca apartine clubului si are ceva de spus!

eu,personal, sunt placut surprins de calitatea oamenilor pe care i-am cunoscut aici ; si daca mai pui  in balanta ca si partenere noastre-se pare-se inteleg intre ele,totul e ok.

am cunoscut oameni deosebiti-si vb. ca o pers. careia ii place sa fie sincera si directa si am vazut multe pana acum-surprizatoare si atragatoare este si varietatea persoanelor pe care le-am intalnit aici, diferentelor de varsta(si cand am spus odata ca" sunt niste copii cu vaste cunostiinte" m-am referit strict la 2 pers)

consider clubul o experienta deodebit de interesanta si motivanta ,nu o pierdere de timp, vreau sa cred ca multi altii sunt de aceiasi parere dar, o spun eu in locul lor :) si oricand in mine gasiti un sustinator al initiativelor de intalnire si consolidare a relatiilor dinte membri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi confrati! Haideti sa ne intalnim la Sibiu. Aviz special ardelenilor. Sa nu fim intelesi gresit. Nu excludem niciun ROMAN. Sa vina cine vrea.Cat mai repede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe cand propui sa fie intalnirea emile?

Eu sunt de acord, am putea face o minintalnire a membrilor din ardeal, asa cum zicea si alex mai demult.

Mai povestim si noi la o berica, ne mai descretim fruntile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

emile ...venim frate la sibiu!

doar asa am stabilit,nu?

vezi cu cazarea ce se poate rezolva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Salutare domnilor,

  Cine pleaca din Bucuresti spre Sibiu , vineri seara dupa ora 18, sau sambata dimineata, ca sa ne mobilizam si sa plecam impreuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now