Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Claudiu

Vand Tampon motor fatza , nou plus panou butoane bloc lumini model dupa 2001 !

18 posts in this topic

Salutare ....am de vanzare un tampon motor comandat de un 'meseriash' , nou nout ! Eu am dorit pe cel din fatza( dinspre radiator) si el mi l-a comandat pe cel din spate( dinspre habitaclu )  ! Abia dupa cateva zile am deschis capota si hop pe al meu scrie 3 ...si pe asta doi , dupa ce m-am bagat pe sub masina am vazut ca celalalt dinspre habitaclu are 2-ul pe el ! Deci tzeapa ...nu il mai poate primi innapoi ...ca de ....am desfacut cutia ! am dat 174 ron pe el , avand in vedere ca e uzat doar de nervii mei si de aparatu de fotografiat cu blitzu ....vreau sa imi recuperez banu , macar 150 ron ...sau sa pun pe celalalt ! Plus de asta am facut rost de ceva , care nu se potriveste la mine !  E vb de panoul de comanda bloc lumini cu toate butoanele de pe el , ala din partea stanga ..normal modelul mai nou , la mine nu se potriveste mufa ... cine da pe el 150 roni e al lui , l-am probat acolo , merge ! Atasat pozele !

post-535-12877856672739_thumb.jpg

post-535-12877856674034_thumb.jpg

post-535-12877856672739_thumb.jpg

post-535-12877856674034_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Next time ask someone who knows :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man, la mine pe site e original... Daca nu a vrut pana acum nimeni aftermarket nu inseamna ca nu exista !... Al tau e FEBI, mai exista si CORTECO, si MEYLE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man , dupa ce il dau pe asta imi trebuie cel bun , cu 465 in coada , la ce pret mi-l dai aftermarket ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi codul original si in 10 min ai raspuns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca il vrei de la MEYLE, ar dura cam o saptamana ca nu e livrabil acum, cod 514 306 0001, pret 220RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope... nimic disponibil... SACHS nu fabrica tampoane :) FEBI nu are, BOGE e scos din fabricatie (88-714-A) iar Lemforder (31251) nu e prin Romania...

Daca tu reusesti altceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se numeste chiar Luk-Sachs-Boge-Lemforder daca vrei sa vorbim complet ... Dar repet, niciunul nu e disponibil, cel putin nu la mine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai dau cu searchu .... poate are totusi careva nevoie de astea ale mele si mai fac rost de bani ca sunt muci cu malaiu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nimic ? ma gandeam ca va mai verificati si voi suportii motor .... e simplu daca se plimba cam tare levieru de la cutia de viteze la accelerare si decelerare ....unul din ei e sigur cam dus .....va recomand sa verificati , ca cu timpul daca astia doi care sunt pe traversa se duc , incep sa lucreze si in cei din laterarele motorului distrugandu-i .....!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

  Panoul bloc lumini seamana cu poza atasata!

Nu sunt sigur daca se potriveste la mufe deoarece eu am un S40 din 96!

  Stie cineva daca se potriveste?

       

      Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , cand ajung acasa iti fac o poza si cu mufa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamponul nu mai este , a ramas for sale ..panoul - bloc lumini ...

Share this post


Link to post
Share on other sites