Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Adrian_D

Despre cauciucuri

5 posts in this topic

Daca stie cineva ceva despre Dunlop SP Sport 01 si Nokian NRV,are cineva pe masina,stie un site ceva cu teste la aceste cauciucuri,care ar fi + si - la fiecare.

post-0-12877856903481_thumb.jpg

post-0-12877856903876_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dunlop SP 01 am pe masina, daca nu ai un stil sportiv de mers te tin ale mele au 2 ani si 45 mii km unul de pe spate a cedat de la o groapa ( pe aceasta cale tin sa le multumesc celor de la Drumuri si Poduri ) o galma cat pumnul pe interior sa taiat in interior aproximativ 4 cm in zona unde se lipeste pe janta.

cele de pe fata le mai merg si anul asta asa concluzia o tragi singur.........

din experienta inverseaza fata cu spatele cel putin 1 data pe sezon.....conteaza si cum mergi.

ATENTIE sunt de vara si nu tin pe nomol sau zapada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokian sunt anvelope foarte bune in segmentul iarna si all season. Pentru vara sunt bune, dar nu cele mai bune tinand cont ca se uzeaza destul de repede. Experienta lui Nokian e reprezentativa pentru temperaturi scazute, nu pentru veri cu peste 40 de grade.

Eu am mers cu Vredestein Sportrac2 foarte bine, acum pentru vara am Sportrac 3 care sunt OK (foarte bune pentru ploaie), dar un pic zgomotoase, iar pentru iarna Goodyear Ultra Grip 7 (excelente).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0