Guest dudus_23

volvo v40?? injectoare

4 posts in this topic

salutare daca este cineva din bacau poate sa imispune ceva despre acel service de linga postul de televiziune????

treceam prin bacau si la 120km\ora sa oprit masina i-am dat la cheie nik. am ajuns in acel service dupa multe diagnoze s-a ajuns la concluzia ca sunt injectoarele. au pus ei niste "pipete" sa vada cum functioneaza injectoarele...aku nun stiu 2 dintre ele se umpleau mai repede decit celelalte.... concluzia trebuie schimbate????? am schimbat 2 pina la urma dar am fost in probe si tot asa s-a oprit(face puf si se opreste motorul) filtru verificat furtune verificat o singura eroare a dat la presiune nu stiu ce, restul tot ok,Akum am facut comanda si pt. celelalte2...is rupt...cine stia ca dc merg 400km trebuia sa imi iau la mine 5200ROn??????masina este din 2001 1.9D are motor "cardi..."(nu stiu exact cum au spus ei) STIE CINEVA MAKAR,,,, sa ma consoleze poate fii de la injectoare?????dupa ce scriu acest mesaj ma duk sa vad dc merge cu toate 4 injectoare schimbate....deci nu pot spune dc este aceasta problema sau nu dar macar ......sa ma linistesc..?????????

VA multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi mai degraba pompa de inalta presiune, sau supapa care ii taie ei alimentarea... 90% e de pe-acolo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! Vezi ca baietii de acolo au vazut primul volvo la culoare cand am fost eu pe la ei ;D Si pe atunci LIVIU (patronul) avea niste baieti care mai stiau cate ceva.Acum au plecat si ei. S-ar putea sa stai mult si bine cu masina la ei. Eu am stat 3 zile pt.o distibutie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va recomand cu caldura acel service.. am fost servit ffff bine

problema era de la injectoare, acuma merge f bine masina

in citeva ore am plecat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now