Sign in to follow this  
Followers 0
nnd

probleme la diagnostic motor reprezentanta volvo

3 posts in this topic

Am fost azi la reprezentanta Volvo din Buc.aveam probleme cu alarma ca urla singura

Mi-a diagnosticat-o.Era zic ei un senzor de interior si au resetat-o ;vad ca pana acu merge,deci nu mai suna.Problema e ca cu testerul lor a diagnosticat totul mai putin motorul.Au zis ca nu se conecteaza si s-ar putea sa fie din cauza testerului lor ptr.ca li se mai intamplase cu o zi inainte cu o alta masina;au zis ca ma anunta si daca e testerul lor defect aduc altul in 2 sapt.si ma anunta sa ma mai duc odata.Totusi sunt cam ingrijorat sa nu fie modulul meu defect adica cel ce face legatura intre testerul lor si calculatorul meu.

Ce parere aveti ?ati mai intalnit asa ceva ?

Daca e de la mine e o problema grava ?Cat ar costa schimbarea modulului ?

Multumesc anticipat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chestia cu diagnosticul motorului o am si eu. Chiar ieri pe data de 23 martie am fost la ei si au putut comunica lejer cu ABS-ul dar nu cu motorul. Am inteles de la Costi ca se intampla din cand in cand si ca sunt asistati (din cate am inteles eu) de ce din Suedia. Saptamana viitoare voi primi un raspuns in legatura cu diagnoza motorului si voi posta toate detaliile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar mi-am pus mainile in cap criticand faptul ca am masina veche. Dar se pare ca si cele dupa 2000 au probleme. Permite-mi si mie sa ma simt un pic usurat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0