Sign in to follow this  
Followers 0
acidutul

intrebari !

4 posts in this topic

cred ca s-a mai discutat dar nu mai gasesc, daca vreau sa schimb un bec in bord o sa am probleme la scoaterea volanului cu airbagul? dar cu cablul de kilometraj?; si cum pot sa dau jos partea interioara a haionului ? doua suruburi le-am gasit si sunt la indemana dar celelalte care par a fi pe interior?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre ce masina este vorba?? despre v40 sau 340?

Daca este vorba despre V40, nu trebuie sa dai volanul jos ca sa schimbi becul cu pricina si nici nu vei avea nici o problema cu cablul de kilometraj, pentru ca nu are cablul mufat pe ceas (cum era la dacie), toata chestia este electronica.  La 340, nu stiu cum este. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

340-ul l-am dezmembrat pana la faza de croserie goala si l-am montat la loc cu ajutorul unui prieten care are un atelier auto, deci este vorba de v40 care avand cesuri clasice cred ca are cablu de kilometraj.

In privinta becurilor din bord cred ca ar trebui sa ai o mana telescopica sa le poti schimba fara sa scoti ceasul de bord. Si insist daca a mai desfacut cineva partea din spate a haionului-vreau sa umblu la motorasul stergatorului- va rog sa-mi spuneti si mie cum se face

Share this post


Link to post
Share on other sites

desfaci cele doua suruburi de prindere de la manerul interior al haionului si apoi tragi mai cu simt de raspundere (acum nu tragi sa rupi masca). are un fel de cleme in colturi si vreo 2 pe fiecare latura lunga...daca mai tin bine minte 2 cleme sunt de-o parte si de alta a motorasului de la stergator (la umflatura aia de pa latura cu geamul)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0