tybyS40

proaspat venit

8 posts in this topic

salut,

sa ma prezint, Tibi 26 ani, Bucuresti cu un S40 ( albastru) 1.6 (mic dar voinic) din 2004( model vechi ;D) full cu partial piele pe scaune, achizitionat de la compania unde lucrez cu 8010 eur avea 87 mii cu distributie si catalizator schimbate. Sper ca nu m-am tepuit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Avand in vedere ca e din 2004 si are doar atatia km, eu zic ca l-ai luat FOARTE bine !

    Al meu a costat 6300 (mi-a mai dat si piese de vreo 1000Euro) dar era din 2000 si avea 170.000km ! Si inca se tine bine mititica ! Tot 1.6 e si al meu, 109HP (nu prea stie sa plece cu scartz de pe loc) Distributia si catalizatorul te costau in jur de 2000 de Euro deci considera ca ai avut bafta ;D

    S-o stapanesti sanatos si sa ai cat mai multi km cu ea fara probleme ! Cum ai aflat de noi ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Tot 1.6 e si al meu, 109HP (nu prea stie sa plece cu scartz de pe loc)

He he he ! Al meu are numa' 90 HP si pleaca cu scartz din loc... (Si cu mult fum dar shhhhhh!, sa nu ne auda nimeni)  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Tot 1.6 e si al meu, 109HP (nu prea stie sa plece cu scartz de pe loc)

Se mai poate vorbi in acest caz si de 'driver problem' :) :) :) iti garantez eu ca pleaca cu scartz. A mea pleaca cu scart si in vit. 2 si in 3 :), desi nu pot sa zic ca imi convine :). Mai bine ca tine ... sa nu plece cu scartz.

On-topic: Bine ai venit printre noi! Pretul e ok ... pentru an 2004 si 87k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de scart m-am saturat am mers 60 mii cu un jeep din 2003 de 4.8 285 cp deci....

ma multumesc cu un consum de 8.4 in oras si 7.5 afara si nu cred ca merita fortat la cat costa piesele.

am aflat de voi pe internet si ma bucur ca existati.

la mai multi Km

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Bine ai venit! ne bucuram ca randurile cresc si clubul isi largeste randurile.Ai pus mana pe o masina care te va face sa privesti altfel pe celelalte care se vor asemanatoare ei.iti doresc km. multi sa ai fara probleme.

      MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

de scart m-am saturat am mers 60 mii cu un jeep din 2003 de 4.8 285 cp deci....

la mai multi Km

Lasa-ma sa ghicesc... Chevy Tahoe sau GMC Yukon ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal, era un jeep Grand Cherokee benzina si aveam trei carduri ( peco diferite) in oras manca 24 si afara pana la 100 19l intre 100-120 20l si dupa 120 peste 24l, iar cand apasam turbo intra a doua turbina nu mai stia sa citeasca. era si hidramat si cand pleca daca nu erai cu spatele lipit de spatar iti scutura capul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now