Sign in to follow this  
Followers 0
Guest cocoru

Sfaturi pentru un proaspat proprietar S80 (T6)

8 posts in this topic

Sunt un proaspat posesor al unui S80 din 2000, 2.8 biturbo. Am nevoie de cateva informatii:

Cum fac sa-mi functioneze magazia de CD-uri din portbagaj?

Unde se pune discul de navigatie si de unde iau si eu unul cat mai recent?

Cum se seteaza ceasul din bord?

La ce consum ar trebui sa ma astept (cutie automata)?

Am dat pe ea 3000Euro dar are nevoie de rulmenti fata, debitmetru si bucsile de la ansamblu de tampon+bara de deasupra motorului. De unde le iau mai bine-n bani?

Multumiri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piese bune (Volvo) poti gasi la Midnight Caller. Pret o.k. si le aduce repede.

Magazia de cd uri, ce nu merge. Ai un buton in bord de unde selectezi: Radio FM, CD Player, CD Changer. Selectezi CD Changer dupa ce ai incarcat magazia cu CD uri. Poti lua si un CD de curatat si sa-i faci o curatare inainte. Tre sa mearga. Navigatie: nu gasesti harta Romaniei, acceasi problema o am si eu. Original pt europa de vest ai 3 dvd uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi pt sfaturi, dar: in meniu la mine nu apare cd changer, iar cele 3 dvd-uri de navi unde se introduc? pe magazia mea scrie doar cd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am o unitate DVD in portbagaj. Acolo se baga dvd ul. Se schimba in functie de zona pe care o doresti. Ex: Italia dvd 1, Suedia dvd 2; ungaria dvd 3. CAm asa ceva. Vezi ce scrie pe unitatea cu CD si scrie aici ce tip e: Navteq sau ce tip de navi ai. Succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

S80-ul tau e din 2000. Volvo a introdus navigatia cu dvd-rom doar dupa 2001, in concluzie tu ai navi cu cd. Magazia care o ai in portbagaj nu e legata la casetofon, ci e magazia de cd pentru navigatie.

Cd-urile le gasesti pe torrents. Mai multe nu stiu sa-ti zic, a mea are dvd, pe alea le stiu bine.

Aici gasesti detalii http://www.volvocars.com/intl/salesandservices/maintenance/RTI/Pages/RTI_2006q2_P2xCD.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0