Guest mugur40

Salut tuturor

4 posts in this topic

Ma numesc Mugur si sunt din Bucuresti posesor de V40. Prima mea masina a fost (normal) un Volvo 360 cu motor de 2000

cm benzina, de care am fost deosebit de incantat si de care m-am despartit cu regret (in favoarea lui V40). Acum visez la un V50... ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Mugur, bine-ai venit printre noi !

Si eu am un V40, si ieri am aflat ca bieleta antiruliu nu a fost schimbata niciodata in 180.000km !!! Se pare ca macar pana la modelul asta nu s-au delasat cei de la Volvo la capitolul fiabilitate !

Sa te duca multi km si sa te bucuri de ea !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , din nou

Din pacate sau din fericire vreau sa o schimb tot cu un V dar mai tanar 50. Studiez ofertele!

Ma deranjaza, la V40-ul din dotare, variatia turatiei cand nu e in viteza si acel zgomot (tacanit) care se aude in fata dreapta. Din cate am citit aici se pare ca e vorba de acel variator. Tin sa mentionez ca nu ma pricep la mecanica si nici nu ma dau banii afara din casa. Accept cu mare placere orice idee, ajutor, sfat etc. Km am cam 140000 din care eu nu am facut deca vreo 30000 in 2 ani. Alte probleme nu am avut iar la consum...e cum o calci!!! ;D la 140 km/h pe autostrada pusa pe tempomat max 7l/100

Multumesc tuturor si sa auzim numai de bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ti-ai completat profilul si nu avem de unde sa stim ce motor ai, ce an e masina, daca e benzina sau motorina, etc etc. Variatorul (e NUMAI la motoarele pe benzina) si eu am problema cu el si trebuie sa rezolv zilele astea, te anunt cum reusesc sa-l schimb. Variatia de turatie la relanti s-ar putea tot din el sa fie (mie deja incepe si sa mi se opreasca motorul la stop).

Dar nu e locul acestor discutii aici, continuam daca vrei in sectiunea S/V40, cu un nou topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now