gabi1011

caut cutie volvo m3p

8 posts in this topic

Ce sa-i mai fac ca mi-a ramas blocata in marsalier schimbatorul de viteze iar masina e pe libber ce sa-i fac?

Va multumesc GABI >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-a sarit un boltz ceva fie de la timonerie, fie de la cutie... Ia-o usurel, intai sui-o pe o rampa si nu te panica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dc ai un mecanic bun,o bagi undeva pe un canal,si iti demonteaza cautatoru de viteze,care eu unu bauiesc ca  e problema,mie de ex imi intra cam greu in marsalier si tra sa-i schimb ceva de genu unei bucse,dar cu nu am gasit o sa-i fac din ceva metal usor.asta maine,poiamine o rezolv,sper sa fie oki,eu asta zic ca ar fi si la tine,dc nu e din cutie si e mai naspa.......

bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai gasit pentru ca nu ai cautat :) Ia da-mi matale o serie de sasiu si in 3-4 zile lucratoare ai bucsha... e vorba de cea metalica din fata dintre tija cautatorului si cautatorul care intra in cutie !?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru informatii maine o duc la in mecanic.Va tin la curent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut rd ca am descoperit despre ce e vorba cautatorul de vitezeare uzura. L-am incarcat la sudura ca am nistemeseriasi la munca si acum sa o monteze mecanicul sa vad ce am facut. Apropo e cutie de renault si piesa costa vreo 1800 lei.

Astept sa vad ce iese. Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te juca cu sudura!In general crapa de jur imprejur materialul,blocheaza cutia si depinde ce viteza ai...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut am rezolvat-o si pe asta

Am completat cu sudura la cautatorul de viteze acolo unde vine aces surub de reglare cred iar acum masina merge fara probleme

ms pentru sfaturi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now