Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest danuta

cumpar volvo V50

15 posts in this topic

buna ziua,

vreau sa cumpar un volvo v50 break 2.0 TDI, an de fabricatie 2006/2007, cu maxim 50.000km la bord.

am cautat la autovit, dar nu am gasit nimic, sper din tot sufletul ca voi gasi ceva aici

multumesc

dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danuta, in general Volvo-urile sunt "masini de cursa lunga", pe care lumea nu prea le da... Si de asemenea la care lumea nu prea da kilometrajul inapoi ca la VW, AUDI, etc.

Motoarele sunt bune, Nu trebuie sa-ti faci probleme daca are mai mult de 70.000km, pentru ca o sa te tina inca 170.000 fara reparatii majore in afara de consumabile, si sunt destui care pot confirma asta. Decat sa iei o masina trancanita la 50.000km, moment in care incepi TU sa schimbi bucsi, pivoti, curele, etc, ia una deja "incercata", care poti fii mai sigura ca a fost iubita si ingrijita de proprietar, si majoritatea defectelor au fost reparate.

E doar o parere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Danuta, in general Volvo-urile sunt "masini de cursa lunga", pe care lumea nu prea le da... Si de asemenea la care lumea nu prea da kilometrajul inapoi ca la VW, AUDI, etc.

    Motoarele sunt bune, Nu trebuie sa-ti faci probleme daca are mai mult de 70.000km, pentru ca o sa te tina inca 170.000 fara reparatii majore in afara de consumabile, si sunt destui care pot confirma asta. Decat sa iei o masina trancanita la 50.000km, moment in care incepi TU sa schimbi bucsi, pivoti, curele, etc, ia una deja "incercata", care poti fii mai sigura ca a fost iubita si ingrijita de proprietar, si majoritatea defectelor au fost reparate.

    E doar o parere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

situ foarte bine ca volvo este o masina foarte sigura si fiabila, iar 50.000km este nimic in comparatie cu performantele ei.

totusi imi doresc o masina cat mai noua pentru ca am de gand sa o exploatez la maximum in urmatorii ani.

inca mai am sperante  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

iti urez succes a achizitiona masina pe cre o doresti dar cum au scris si colegi mei e cam dificil din simplu motiv ca la anul si km pe care ai doresti tu putini vind masina tinind cont de situatia actuala pe piata auto si de preturile din romanica la volvo si chiar si asa va costa mai mult decit media si atunci oricum nu cred ca ai accepta,oricum SUCCES ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danuta in ce buget doresti sa te incadrezi?

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danuta, lasa-mi o adresa de mail

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna

uite aici niste Link-uri

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=84554938&__lp=43&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=33&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=EstateCar&lang=de&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=93553123&__lp=43&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=33&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=EstateCar&lang=de&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=67775827&__lp=43&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=33&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=EstateCar&lang=de&pageNumber=1

si aici un link cu toate masinile

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&lang=de&scopeId=C&_features=on&bodyStyleRadio=on&categories=EstateCar&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=33&makeModelVariant1.modelDescription=&makeModelVariant2.makeId=&makeModelVariant2.modelDescription=&makeModelVariant3.makeId=&makeModelVariant3.modelDescription=&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=&minMileage=&maxMileage=&minPowerAsArray=&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=&maxPowerAsArray=KW&minPrice=&maxPrice=&export=NO_EXPORT&fuel=DIESEL&transmission=&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&ambitCountry=&zipcode=&climatisation=&numSeats=&doorCount=&emissionClass=&emissionsSticker=&adLimitation=&daysAfterCreation=&usageType=&usedCarSeals=

de ce nu incerci sa te duci in germania?

daca stai sa cauti pe www.mobile.de ai sa gasesti o masina, cu km care ii vrei.

eu de EX. am gasit la Volvo V50 cu 23,000 KM, 45,000 KM chair 50,000 KM.

cauta si tu si nu te grabi.

si apoi, nu te va costa mult sa te duci pana in germania si sa iti iei masina de acolo.

cel mai bine ar fi sa iti iei de acolo, deaorece aici in tara ai 2 variante " ori iei o masina care peste foarte putin timp, o sa te lase bucsi, bielete sau orice tine de consumabile "  SAU  sa iti iei una din Germania, la care aceste bucsi si alte consumabile te vor tine PE PUTIN 1 an.

dupa cum vezi, volvo-uri nu prea gasesti asa pe ori unde si cine are o astfel de masina, sa fi sigura ca e un iubitor de aceasta marca.

sper ca acest sfat s ate ajute!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danuta  in primul rind V50 este numai break(berlina nu se fabrica),daca te intereseaza din 2005,my06,2.0d,E4 FAP,km 130.000,cam 200km.parcursi pe drumurile din RO.(in partea de West ca sint mai bune ;D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc mult pentu toate raspunsurile.

dupa cum m-ati sfatuit, singura solutie este sa fac o excursie pana in germania.

o zi buna tuturor

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna ziua,

vreau sa cumpar un volvo v50 break 2.0 TDI, an de fabricatie 2006/2007, cu maxim 50.000km la bord.

am cautat la autovit, dar nu am gasit nimic, sper din tot sufletul ca voi gasi ceva aici

multumesc

dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred că o mai interesează, din moment ce nici contul nu-l mai are...

De ce nu deschizi un topic nou, dacă vrei să vinzi V50-ul? Cu poze, detalii, contact şi tot ce trebuie. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites