Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest stirbat

vand 740 GL

6 posts in this topic

Vand volvo 740 GL,in perfecta stare de functionare,inmatriculat,ITP 2010,2.3L,injectie benzina,distributie noua(curea+rola),fise bujii,filtre,ulei,etc.Interior perfect,mai putin plafonul care trebuie reparat,nu are rugina.Servofrana,servodirectie,nu are inchidere centralizata,AC,geamuri electrice,oglinzi electrice.Cauciucuri in stare buna de vara.Pret 3500 RON.Cateva piese de schimb second-hand:pompa servo,pompa frana,radiator,furtune.

Telefon 0723530740 Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

An de fabricatie 1987,CV cu 4 trepte+overdrive(practic 5 viteze).Poze nu am cine este interesat da telefon si o vede in carne si oase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare Adrian, am vazut la un moment dat masina ta, de care pot spune ca m-am indragostit chiar daca nu are aer conditionat si alte chestii (pentru mine a contat foarte mult ca ai pastrat totul original pe ea). La acel moment aveam, daca iti aduci aminte fix 3.500ron si tu ai cerut 1.000e ceea ce insemna apoximativ 4.450ron; daca o lasai atunci la banutii care ii ceri acum pe ea o luam cu ochii inchisi (adica aveam banii la mine si mergeam sa facem actele). Acum nu mai am banutii aia i-am bagat in alte chestii (gen termopane si constructia unui zid). Vreau sa-ti spun ca sunt foarte suparat ca nu mai am acei bani si ca nu iti pot cumpara masina. Pentru mine ar fi o bijuterie si mi-ar placea foarte mult sa o detin in proprietate si sa o intretin ... asta e ... sper sa ajunga pe maini bune, sa aiba grija de ea, cel putin asa cum as fi vrut sa am eu grija sau in cel mai rau caz sa fac rost de bani cat mai repede sa o cumpar eu; dar slabe sanse anul asta (am prea multe cheltuieli - termopane, concediu, copil mic, am si un vectra c caruia trebuie sa-i fac revizia pentru concediu si multe altele...). Eu o recomand este o masina super si urez viitorului proprietar sa aibe kilometrii multi cu ea si sa o iubeasca mult. Spor la vanzare!

P.S. daca o sa-l mai ai pe la sfarsitul anului (septembrie, octombrie) promit ca strang banii si o sa-l cumpar.

Share this post


Link to post
Share on other sites