danielrugina

Aerodinamica Seria 400

4 posts in this topic

Am observat astazi cand ma intorceam din deplasare...ca incepand cu o viteza aproximativa de 110 km/h imi suiera in dreptul oglinzii sau a geaului sofer si in partea dreapta in dreptul usii...(nu aveam geamuri deschise deloc)

Iar de la 130km/h imi vibreaza ceva in prin zona farului stanga iar pe la 170km/h se opreste bazaitul de la far...se aude tare ciudat...

A mai observat cineva asa ceva?Asa sunt construite masinile astea?s-au scapat din proiect treburile astea sau am eu o problema cu negresa mea?Cam de unde ar putea aparea probleme de genul asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa-ti spun la mine la volvo nu am aceste simtome am mers si eu cu el cu 170 km/h da singurele probleme au fost la directie ca nu au fost echilibrate rotile altceva nimika chiar mergea ff bine.Cine stie la tine ce este!!!!!!??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am descoperit zbarnaitul de la far , "care este"...Bucatica aia de plastic de sub far..la mine nu mai are clema de prindere din aripa...adica sub semnal..si vibreaza la margine...am descoperit-o ca fiind uzata vopseaua de pe ea si de pe bara...sub ea... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si o scoda de 20 de mii euro face la 140km/h zgomote dar batranul volvo!!!! si la mine face mai ales cand este vant!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now