Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Wetterauer Romania

Intelligent Power by Wetterauer

5 posts in this topic

Wetterauer Tuning Point Romania

Produsele firmei Wetterauer Engineering GmbH (chiptuning, kit-uri hardware pentru upgrade-ul puterii, suspensii ajustabile electronic etc.) sunt acum disponibile si in Romania  prin AZ-Chiptuning SRL.

In ultimii 15 ani, Wetterauer Engineering GmbH a dezvoltat software pentru imbunatatirea puterii si eficientizarea ei in raport cu consumul, asa numitul "Intelligent Power".

Racing-ul este ultimul test de rezistenta pentru tehnologia exceptionala a motoarelor, de aceea succesul "Wetterauer Racing Team", cu triumful in cursa de 24 de ore de la Nurburgring din ultimii 2 ani impreuna cu verificarile realizate pe Dynotest, demonstreaza calitatea tehnologica superioara a produselor Wetterauer.

Produsele Wetterauer detin certificarea TUEV.

Oferim garantie pentru motor, transmisie (manuala sau automata) si pentru trenul de rulare in conditiile mentionate pe site.

Pentru membrii forum-ului VOLVO acordam un discount de 40% fata de pretul net afisat pe site.

Contact

email: romania@wetterauer.ro

telefon: (004) 0722 969 891

Share this post


Link to post
Share on other sites

pot sa pun si eu o intrebare? ca posesor de v70 AWD am intrat la voi pe site pentru diferite informatii. totul a fost ok pana cand am citit partea de cerinte: "masina trebuie sa aiba maxim 3 ani vechime si maxim 60.000 km", si asta dupa ce mi-am cautat motorul si l-am gasit la S70 2.4T. din cate stiu nu mai gasesti respectivul model de pe la inceputurile lui 2000. sa-nteleg cu se mai acorda garantie in aceste cazuri?

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferim 2 tipuri de garantie:

1. Garantia Wetterauer, in conditiile mentionate pe site, la pretul de 100Euro/an. Aceste conditii sunt legate de conditiile de garantie acordate de producator, Wetterauer facand o preluare a garantiei pentru piesele implicate: motor, cutie de viteze, tren de rulare.

2. Garantie service. In spatele acestui Wetterauer Tuning Point Romania suntem un service auto cu peste 10 ani experienta. Pretul garantiei de service este de 300Euro/an si acopera aceleasi componente. Diferenta de pret este legata de diferenta de risc, datorita vechimii masinii.

In momentul efectuarii chiptuning-ului, facem si o inspectie tehnica a masinii, si ne rezervam dreptul de a refuza clientii a caror masina prezinta deficiente de ordin tehnic (am avut cazuri in care unii clienti isi "fortau" norocul de a face un chiptuning, stiind ca au probleme la motor, dar care au sperat ca vor beneficia de garantia de chiptuning).

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc de raspuns. prin iulie, dupa concediu, va fac o vizita sa stam putin de vorba.

si ar mai fi o intrebare: rescrierea softului se face cu niste setari standard sau se mai pot modifica? acum am deja montat in manual boost control care isi face treaba cam 75% deoarece proportiile amestecului de carburant este setat pentru o presiune, si implicit o folosire, normal in turbina. mai mult partea de chiptunning ma intereseaza pentru corelarea acestor valori.

multumesc anticipat pentru raspuns.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna

Am si eu o intrebare, care sunt dezavantajele acestui procedeu? afecteaza durata de viata a motorului? afecteaza turbina?

Share this post


Link to post
Share on other sites