Sign in to follow this  
Followers 0
Sabau Raul

Senzor apa motor

4 posts in this topic

Am un senzor pe blocu motor care cred eu ca e cel care transmite la ecu cand e cald sau rece motoru,stiti bine ca pana acuma va ziceam ca nu ma lasa sa accelerez motoru calumea la o apasare brusca a pedalei se ineca masina si doar dupa aia raspundea la acceleratie,am observat ca daca iau firele de la acel senzor masina se comporta normal adika se tureaza ff bine doar ca relantivul creste la 1200 si asa sta indiferent daca se incalzeste sau nu motoru. Daca le cuplez motoru e la 1000-900 relantivul si nu se tureaza calumea ce sa fac?? Ar putea sa nu functioneze senzoru?? sau as putea sa merg cu el desfacut si sa reglez relantivul pana e la 1000 si sa circul asa fara probleme ce ma sfatuitii sa fac??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai corect ar fi sa-l schimbi . Daca motorul ar fi mers si fara nu s-ar fi obosit sa-l puna . Adik ideea e ca motorul v-a functiona dar ai sa-i modifici comportamentul . Consum mare sau orice altceva si ai sa te intrebi ce are .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok mersi o sa vad ce o sa fac azi il desfac sa vad despre ce e vb sa vad si eu ce comanda ala si o sa ii fac o poza sa ma interesez cat costa.Mersi pt sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faptul ca fara el merge motorul,iti arata ca e defect,trebuie inlocuit neaparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0