Sign in to follow this  
Followers 0
SMD

Service Toyota - neseriozitate

5 posts in this topic

Eu am laudat service-ul Toyota pana acum si am criticat Primus. Ca sa vedeti ca sunt impartial ;D incep sa-i injur si pe Toyota.

Ma duc azi la ei cu Yaris-ul nevestii in care de 3 zile mirose a benzina.

Las masina in Pipera si ma suna un nene apoi si ma intreaba:

- Pe ce nume sa fac factura, firma sau pf?

Eu intreb: De ce? Ca masina e in garantie.

El zice, stiti cand ati avut luneta sparta si v-am schimbat-o acum 1 an, au ramas niste cioburi, care au ajuns la conducta de bezina au frecat in timp si s-a fisurat.

-OK, dar asta nu inseamna ca ca e din vina dvs?

- Nu trebuie sa va curatam noi masina de cioburi, e raspunsul.

Intreb eu:

- Conducta asta pe unde e? Am acces la ea ca utilizator?

Intrebarea asta chiar la incurcat pe Dl. de la service. A recunoscut ca accesul la ea este dificil. Am sunat la un avocat si chiar daca costul este destul de mic nu am de gand sa platesc. Eu cred ca au incercat si ei marea cu degetul sa vada daca "pun botul".

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ho... Primus e cum e... dar Toyota e varza cu carne. Din toate Toyotele pe care le-am avut o singura data am fost, apoi n-am mai fost niciodata la Toyota. Chiar daca am pierdut si garantia. Am preferat mecanici priceputi, fosti mecanici Toyota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce cu 2 anunturi mai jos va anuntam ca am probleme la service-ul Toyota, pot sa spun ca si-au spalat pacatele. Si toate problemele s-au rezolvat doar la telefon, fiind sunat de ei dupa ce mi-am expus punctul de vedere!

Rezultate:

Nu platesc nimic pe reparatie si chiar daca nu isi recunosc in totalitate vina, spun ca: "In obiceiul Toyota de a tine clientul fericit va anuntam ca nu aveti de platit nimic si ne cerem scuze pentru problemele aparute." inchei citatul din memorie.

Asa ca se poate fara apelative de genul: "Bai baiatule", "Din Logan in Volvo si acum aveti pretentii", "fomisti care stau in garsoniera" si alte apelative din partea unora care se dau din partea stiti voi cum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0