Sign in to follow this  
Followers 0
Guest AdixX

o mare rugaminte !

13 posts in this topic

am si eu o mare rugaminte la persoanele de pe forum care se pricep cat de cat la s80 si sunt din bucuresti ! rugamintea este urmatoarea daca ma pot insoti intr-o zi saptamana aceasta care vine sa vedem/testam un volvo s80 din bucuresti ! doarece eu am habar cat de cat de masini/motor dar sunt incepator si numiar strica ajutorul unui pro/stiutor/posesor de volvo s80 sau a masinilor in general ! raman dator cu o bere ! va rog ! multumesc anticipat !!

masina fiind ---> http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?subcategorie=1&caroserie=0&Marca=19&Model=346&An=2000&Carburant=0&PMin=5900&PMax=5900&moneda=E&Putere=&judet=0&automata=0&airbaguri=0&supl=&OOrdine=Pret&categorie=1&sens=DESC&Submit=++++Cauta+%21+++

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar fi super daca ar avea cineva timp sa mearga cu tine...ca tu vei fi fascinat de masina si pe moment nu ii vei vedea "bubele"...acum sper sa fie cineva liber si sa poata sa mearga cu tine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu pot sa te ajut,cu un sfat insa:

dute si uita-te la masina,si daca iti place ca aspect,exterior,si interior,dupa aceea stabilesti cu vanzatorul, sa face-ti o vizita la Primus.daca accepta ,este ok,dai telefon ,faci o programare,te duci acolo si soliciti un control de rampa+diagnoza,si iti spun baietii tot ce are masina.

daca vanzatorul nu accepta ,inseamna ca are ceva de ascuns,si mai bine cauti alta.

succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu pot sa te ajut,cu un sfat insa:

dute si uita-te la masina,si daca iti place ca aspect,exterior,si interior,dupa aceea stabilesti cu vanzatorul, sa face-ti o vizita la Primus.daca accepta ,este ok,dai telefon ,faci o programare,te duci acolo si soliciti un control de rampa+diagnoza,si iti spun baietii tot ce are masina.

daca vanzatorul nu accepta ,inseamna ca are ceva de ascuns,si mai bine cauti alta.

succes

foarte corect

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu pot sa te ajut,cu un sfat insa:

dute si uita-te la masina,si daca iti place ca aspect,exterior,si interior,dupa aceea stabilesti cu vanzatorul, sa face-ti o vizita la Primus.daca accepta ,este ok,dai telefon ,faci o programare,te duci acolo si soliciti un control de rampa+diagnoza,si iti spun baietii tot ce are masina.

daca vanzatorul nu accepta ,inseamna ca are ceva de ascuns,si mai bine cauti alta.

succes

aha si cam la cat sa ma astept ca pret pentru control de rampa+diagnoza la Primus ??ai idee? ms mult !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca max. 150 ron.

dar merita,decat sa cumperi un "cazan",pt ca in 9 ani,o masina neintretinuta,poate sa fie praf,asa ca ,atentie mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca max. 150 ron.

dar merita,decat sa cumperi un "cazan",pt ca in 9 ani,o masina neintretinuta,poate sa fie praf,asa ca ,atentie mare

aaa e bine atunci la pretu asta e mai mutl dekt ok dak e bun testu si imi zice cat mai multe despre masina sigur o sal fac dak vrea si posesorul...acu alta intrebare ai idee cam pe unde prin bucuresti so afla? sau sunt mai multe?? si siteu lor e cumva www.primus.ro ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Nu acela e situl lor<inca nu s-au apucat de facut sosete,dar cine stie ce repercursiuni are si criza asta ??? ???

Primus(in cazul nostru)este dealer-ul volvo Bucuresti iar adresa lor este www.primusauto.ro/index.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai mei numa ajuta si pe mine nimeni ? nui nimeni din bucuresti dispusa sa piarda o ora -2 sa vedem si noi masina saptamana asta sau ceea viitoare??  :( :( :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai,    eu cred ca tiam dat cel mai bun sfat >:(

si iti mai dau unul ,asta daca nu vrei sa mergi la primus:vino joi ,la intalnirea saptamanala,cu masina,si ne uitam la ea.

mai mult de atat,nu cred ca are cineva pe acest forum un service mobil,ne ajutam cu sfaturi,indicatii si pareri,atata tot ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai,    eu cred ca tiam dat cel mai bun sfat >:(

si iti mai dau unul ,asta daca nu vrei sa mergi la primus:vino joi ,la intalnirea saptamanala,cu masina,si ne uitam la ea.

mai mult de atat,nu cred ca are cineva pe acest forum un service mobil,ne ajutam cu sfaturi,indicatii si pareri,atata tot ;)

pai faza e ca nu am cumparato inca si dasta vroiam pe cnva care se pricepe sa mearga cu mine cand o cumpar... sa nu iau tzeapa..acu nush o sa vad... o sa incerc sa ma uit la tot ce stiu interior/exterior cum se comporta motoru  , etc...multumesc mult tuturor pt sfaturi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diagnoza la o reprezentanta sau un partener volvo - gen Primus - cred ca este cea mai buna solutie. Daca ai banii in mana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0