rednic

volvo v40 se ruleaza franat

5 posts in this topic

salutare.

  si mie simt ca roata dreapta spate merge franat,mecanicii zic ca tre schimbat rulmentul si etrierul.de rulment sunt convinsa ca tre schimbat ca se aude un huruit groaznic in masina,dar despre etrier,ce parer aveti,poate fi blocat,sau chiar e dus?acuma astept sa imi dea o oferta de pret mecanicii...Intreb ca poate cineva a mai trecut prin asa ceva si cam la cat sa ma astept si eu

  multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am luat S40-ul meu era statut de ceva vreme, si, la verificarea tehnica, un etrier pe spate era oarecum blocat.

Dat jos, curatat pe acolo, si e ca nou. Despre rulment... Unii zic ca se schimba doar el, altii ca trebuie sa schimbi fuzeta cu totul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe SPATE se schimba cu tot cu fuzeta. Pe FATA se schimba doar rulmentul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare

din ce am inteles  tu esti proprietar piese-volvo.ro .am o problema cu rulmentii tre s schimb unul pe spate dreapta.masina mea e v40 combi ,din 2001,diesel.am gasit pe site-ul tau rulmentul, http://www.volvo-club.ro/ forum/index.php/topic,11.0.html ma intreb daca se potriveste.Cat despre etrirri ca trebuie schimbati pe spate,exista asa ceva?

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi te rog un mail pe adresa de la "Contact" cu seria de sasiu si piesele necesare si-ti raspund in cursul zilei de maine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now