Sign in to follow this  
Followers 0
Victor

Inchei orice fel de asigurari

18 posts in this topic

Inchei orice tip de asigurare, doar la Allianz-Tiriac. Sunt specializat pe asigurari de viata dar pot incheia si celelalte tipuri.

Pe asigurari de viata, oferta cuprinde:

-asigurare cu investitie (garantata sau nu, investitia+asigurarea de viata garantata)

-asigurare temporara de viata (gen CASCO)

-asigurare pt. renta de studii si/sau dota de casatorie (recomandata pt. copiii pana in 6-7 ani, dupa aceea nu este foarte rentabila)

-asigurari medicale, clauze suplimentare atasabile contractelor  (interventii chirurgicale, spitalizare din accident si/sau boala, invaliditate permanenta de gr.1, fracturi si arsuri, incapacitate temporara de munca, deces din accident, etc)

Celelalte tipuri de asigurari (le cunoasteti in mare):

RCA, CASCO, cladiri, bunuri, asigurare medicala pentru calatorii, asigurare transport marfa, etc.

Oferta completa o puteti vizualiza si pe site-ul: www.allianztiriac.ro

Va stau la dispozitie si cu sfaturi referitoare la asigurarile de viata (la celelalte nu sunt foarte profi.  ;D  )

Daca am gresit cu postarea aici, rog moderatorii sa mute subiectul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa specific. Acord si deja normala reducere de 10% membrilor forumului. Din comisionul meu fiindca Allianz-ul nu prea acorda multe reduceri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-asigurare temporara de viata (gen CASCO)

adica daca imi rup o mana imi dau cei de la asigurari una noua? :D ... scz de offtopic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

adica daca imi rup o mana imi dau cei de la asigurari una noua? :D ... scz de offtopic...

nu,iti dau bani sa ti-o repari pe cea veche  :D

offtopic cu offtopic se reduc  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia cu dota e super tare... :D Deci, care avem fete sa ne apucam sa le facem "dota", asta ca sa aiba nemernicii ce cheltui, nu?  :D Pt. ca nu se mai dau plapumi, perne, covoare "Persane", bibelouri, ceasuri cu cuc, .s.a.m.d  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Mai bine beau o bere de banii din facultatea copilului (puradelului) sau imi iau si un pachet de tigari"!!!!!!!!!!!!!!!!!

Genul acesta de om (m-am uitat pe geam, avea BMW) l-am avut astazi in fata cand a reziliat contractul dupa 6 ani!

NO COMMENT!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca cei care au BMW sunt eminamente dubiosi, ingalati, lipsiti de orizont si de capacitate de gandire?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cataloghez oamenii dupa masinile ce le conduc. Eram doar curios. Daca avea un Volvo  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte bine, ca sunt oameni si oameni :)

Pe mina ma ataca cei care catalogeaza un brand auto dupa oamenii pe care ii vad conducand respectivele masini (ceea ce e absurd, un brand serios face masini pentru o planeta intreaga, nu pentru cei 100 km2 pe care ii ai sub radar), nu dupa calitatile lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Salutare !

    Am o intrebare in legatura cu RCA. Am cumparat un Volvo dar nu pot finaliza actele cu proprietarul (nu are taxele platite la financiar).  Asigurarea o am pe numele meu, cu seriile de la masina si fara numar de inmatriculare trecut in act. Deci o asigurare in vederea inmatricularii. Noul proprietar sunt eu, conform cu actul de vanzare-cumparare,dar el este prooprietar pe talon.

  Este valabila asigurarea in caz de accident ( Doamne fereste) daca eu sunt vinovat?

  Multumesc mult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atata timp cat exista asigurare pe acea masina, nu conteaza cine este proprietarul  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma interesez luni si iti spun mai sigur. In caz de dauna stiu doar ca este mai complicat, dar din punct de vedere legal este OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe asigurararea RCA trebuie scrise datele din talon! In vederea inmatricularii asigurarea RCA este buna, asa cum este completata pt tine, doar la inmatricularea masinii! Adica, in caz de accident, esti bun de plata! Asiguarea va fi valabila in momentul in care tu iti vei inmatricula masina. Iti recomand sa inmatriculezi masina si dupa asta sa circuli cu ea! Si daca te opreste politia asig. nu este valabila pt. ca pe talon scrie ceva si pe RCA altceva! Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la directorul de daune de la Allianz am primit urmatorul raspuns:

atata timp cat pe asigurare este trecuta seria de sasiu, nu conteaza daca are sau nu numar de inmatriculare stipulat pentru identificarea masinii. Asta in caz de dauna. Pentru a stabili proprietarul este necesar ca actul de vanzare-cumparare sa fie valabil si sa ateste ca tu esti proprietarul masinii.

In caz de dauna se plateste despagubirea. Depinde si de firma la care ai RCA-ul. Daca vor sa te poarte pe drumuri (sau pe cel accidentat), gasesc ei motive.

Nu contest nici ce a spus @dragos75 pt. ca asigurarile generale nu sunt punctul meu forte. Ti-am expus raspunsul primit de mine dupa ce am intrebat si eu mai departe. Daca vrei sa ai inima impacate, iti recomand sa te duci la firma unde ai incheiat RCA-ul si sa iti spuna ei daca este OK sau nu. Eventual sa-ti dea si scris.

Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult pentru raspunsuri ! Am sa merg la firma de asigurari negresit. Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0