prroga

defectiune sau optiune?!

8 posts in this topic

    Daca nu imi pun centura ,la un moment dat ,se opreste tacanitul acela enervant ,nu mai clipeste becul martor de langa oglinda si......surpriza:nu-mi mai merge semnalizarea!!!

  Daca imi pun centura totul se rezolva! E normal? E un gadget marca VOLVO pe care inca nu l-am descoperit???

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca se opreste la un moment dat,acel ticait enervant,stiam,dar ca ti se opreste semnalizarea,asta este ciudat ??? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

La V40-ul meu nu se oprea nici pana in Bahamas !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine la S40 2001 merge  tot timpul pana imi pun centura de siguranta care a devenit o obisnuinta nu stiu ce sa zic probabil ar fi o defectiune nu cred ca cei de la volvo ar face asa ceva dar trebuie studiata problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un defect la butonului de avarii.

Da-i un bobarnac, doua, joaca-te cu el, si o sa vezi ca incepe iar tacanitul, si isi revine si semnalizarea (fara sa iti pui centura).

Acelasi defect il am si eu, am desfacut butonul, insa nu i-am dat de cap. Am invatat insa sa il apas cum trebuie, sa isi revina. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un defect la butonului de avarii.

Da-i un bobarnac, doua, joaca-te cu el, si o sa vezi ca incepe iar tacanitul, si isi revine si semnalizarea (fara sa iti pui centura).

Acelasi defect il am si eu, am desfacut butonul, insa nu i-am dat de cap. Am invatat insa sa il apas cum trebuie, sa isi revina. :D

S-ar putea sa ai dreptate! Uneori nu mai pot sa opresc butonul de avarii. De aceea evit pe cat posibil sa-l folosesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

     Daca nu imi pun centura ,la un moment dat ,se opreste tacanitul acela enervant ,nu mai clipeste becul martor de langa oglinda si......surpriza:nu-mi mai merge semnalizarea!!!

  Daca imi pun centura totul se rezolva! E normal? E un gadget marca VOLVO pe care inca nu l-am descoperit???

Aceleasi simptome le-am avut si eu,chiar inainte ca releul meu de semnalizare sa isi dea obstescul sfarsit(pentru a doua oara!prima oara fusese resuscitat de Matrixxx si Ursu48-sper ca nu te-am botezat-)

Deci,dupa pareerea mea,o sa te lase in curand!Ce poti sa faci:deasupra pedalierului,in partea stanga,ai cutia cu rezistente si relee.Cel de semnalizare e cel din mijloc.Desfa-l si vezi daca nu e rupta placuta care face contact, sau nu cumva e arsa rezistenta!ORicum te poti gandi sa iti iei inca unu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now