Guest radu

Schimbarea curea distributie V50 2.0 D

91 posts in this topic

I still love you babe :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da` tu de ce te oftici domnu` ?!?! dincolo era mai bine...repede la atac:ph34r:

Eu am zis de motorina ca poate vine la Bucuresti si isi face lucrarea la voi :) 

 

 

 

Hmm... la asta nu ma gandisem, dar nu e o idee rea. Sa vin la Bucuresti. S-ar putea sa am drum pe acolo oricum pe la jumatea lunii. Faceti si schimb de ulei la cutie automata PowerShift?

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca ne ceri... facem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fac baietii , sunt de nota 10 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii bun. Sa vad care-i planul de actiune (depinde de sotie, ea are treaba acolo de fapt), si daca ajung la bucuresti, mai vorbim despre asta atunci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai vezi ca trebuie sa vorbim cu minim o saptamana inainte, sa apucam sa vina si uleiul :))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e problema. In principiu in 17 tre sa fim in Bucuresti, deci mai e. Chiar daca nu stiu inca daca ajungem, n-ar fi rau daca atunci cand ai putin timp sa-mi faci o oferta de pret pe privat, pentru distributie, cu tot cu pompa de apa si cureaua pt accesorii, si pt shimb de ulei la cutie, plus manopera, si tot ce mai presupune. Vreau cele mai bune bune piese/uleiuri/antigel/etc, originale si fiabile. cum ziceam, nu e graba, maine, poimaine, cand e timp. Daca trebuie VIN-ul da-mi de veste si ti-l trimit pe privat. Merci

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai pune in oferta, cand va fi facuta, si brate fata, placute frana fata si un set de stergatoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu parere de rau, nu mai ajung in Bucuresti, va trebui sa ma duc aici la Volvo. Eram curios totusi sa vad oferta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mergi la reprezentanta pt ce ai enumerat mai sus si se duse jumate din valoarea masinii :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am in alta parte unde sa merg. Daca stiti voi un service de incredere in Timisoara, spuneti-mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti cauta in cj, in tg mures stiu eu un service de incredere . Si cumperi piesele de la MC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de unde a aparut asta cu tg mures, e a doua oara cand o vad, dar eu sunt in timisoara. tg mures sau bucuresti, cam tot aia e ca si costuri de timp si combustibil. si clujul cam iese din discutie, cel mai departe as putea ajunge la arad, sau limita maxima oradea sau deva. Cu piesele as putea de la MC, dar inca nu am primit o oferta de pret. Stau mai prost cu finantele in perioada asta si trebuie sa aleg intelept :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai prost cu finantele dar vrei sa mergi la reprezentanta. Nu te inteleg. In afara de distributie ce vrei sa schimbi orice mecanic de cartier poate face treaba asta.

Pt distributie daca mergi cu piese din alta parte nu ti da garantie, poate la reprezentanta daca mergi cu piese originale.Dar cat timp primesti garantia la fel la orice alt service cauti unul mai ok(intri pe forumuri si cauti,chiar si acia, pareri despre serviceuri din TM) si orice se intampla in garantie ti o repara.Simplu.

Esti recent mutat acolo?Nu ai mai avut masina?Ar fi trebuit sa stii deja un service decent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de unde a aparut asta cu tg mures, e a doua oara cand o vad, dar eu sunt in timisoara. tg mures sau bucuresti, cam tot aia e ca si costuri de timp si combustibil. si clujul cam iese din discutie, cel mai departe as putea ajunge la arad, sau limita maxima oradea sau deva. Cu piesele as putea de la MC, dar inca nu am primit o oferta de pret. Stau mai prost cu finantele in perioada asta si trebuie sa aleg intelept :)

eu sunt din tg mures , am vrut sa te ajut cu un sfat , daca tu ai calculat ca nu iti este de folos , spune multumesc si treci peste ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti recent mutat acolo?Nu ai mai avut masina?Ar fi trebuit sa stii deja un service decent

Raspunsul la ambele este da. Mai am o masina, o am la fel, de putin timp, insa e veche, si se repara la coltul blocului, sau la cel mai apropiat service, ca sa zic asa. Pt Volvo e mult diferita treaba. Am mai citit pe forumul asta idei de genul mai bine dai mai mult dar esti sigur de rezultat, decat mai putin si sa risti sa ai probleme si mai mari dupa aceea. Sunt de acord atat timp cat nu stiu inca un service decent. Toate despre care am citit, au avut parte de pareri si bune si rele. Nimic constant si convingator.

eu sunt din tg mures , am vrut sa te ajut cu un sfat , daca tu ai calculat ca nu iti este de folos , spune multumesc si treci peste ... 

Aha. Scuze, am crezut ca ai crezut ca si eu sunt de pe acolo. Da, sfatul imi este de folos si iti multumesc pentru el, chiar daca cu intarziere. Daca eram in zona pe acolo, mergeam la Tg Mures, nu era problema. Insa problema nu e cu sfatul ci cu faptul ca nu sunt in zona si drumul pana acolo e cam lung, si cum nu avem autostrazi, nu pot lua in calcul varianta asta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now