Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Midnight Caller

Vand 4 jante + cauciucuri 15", 5x108 - 5 MILIOANE !

13 posts in this topic

    Dragi fetite si baieti, pt. ca am reusit intr-un final sa fac rost de 5 jante identice de aliaj, model PERFO pt. a mea bubulina, m-am decis sa le fac vant jantelor de tabla + capace + cauciucuri cu care a fost "incaltata" batrana doamna la momentul achizitionarii. Jantele sunt de 15", cu 5x108 dimensiune la suruburi, 6J latimea jantei, deci suporta cauciucuri pana la 205 latime SIGUR (cele de pe ele sunt 205/60/15). Pentru cine are nevoie urgenta sau pentru cine doreste jantele pentru cauciucuri de iarna (e vara acu' deci e momentul sa ne facem sanie), eu zic ca sunt foarte ok. Jantele NU sunt zgariate sau ovalizate (am mers cu 130-180km/h si nu vibreaza nimic prin masina).

    Pretul (zic eu corect) este de 200Eur pe jante + cauciucuri + capace (atentie, capacele sunt 2 de un fel si 2 de alt fel, am observat si eu asta la vreo 2 saptamani dupa ce am cumparat masina ! ;D). Pentru corectitudine, repet si aici calculul pe care l-am facut cand am pus la vanzare jantele de pe fostul V40 (pe care le-am dat de asemenea cu 200EUR cu tot cu capace, insa FARA cauciucuri !)

    Pret janta tabla (de nou !!!) - cod 6819704 - 400RON/buc... x4 = 1600RON jantele

    Pret SET 4 capace (de nou !!!) - cod 274561 - 335RON

    Pret cauciucuri 15" - in jur de 250RON/buc (cauciucurile sunt 2 Pirelli P6000 cam uzate si 2 ROTEX aproape noi)

    Total "de nou" - 2935RON !!!! Cred ca un sfert de pret (in jur de 200EU) ar fi mai mult decat decent.

    Care mai doreste, care mai pofteste ! Jantele merg si pe S60-uri, asa ca come and get it !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe jantele mele scrie 6J X 15 X 43, ale tale sunt de aceasta dimensiune? Am mai luat una mai lata, probabil de 740, si numere, de aceea caut exact asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uit in seara asta si-ti spun, dar din pacate sa stii ca se dau doar cu tot cu cauciucuri, la pretul de mai sus... Nu am ce face cu 3...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sus cu ele !

Share this post


Link to post
Share on other sites

UP, still valabile !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sus cu ele, pret nou 700RON (cu tot cu cauciuce)

Share this post


Link to post
Share on other sites

500 cu tot cu anvelope cu profil in "V"... de vara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am putea vedea niÅŸte imagini? Mă interesează, dar numai dacă potrivesc la calul meu (V70 D5 2004)

THX!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de cat ai discul... Daca e de 300mm nu cred... Sunt de tabla, o sa fac maine niste poze, dar... nu sunt diferite de alte jante de tabla ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt diferite, dar vreau să văd cât sunt de uzate. ÃŽn plus, ziceai ÅŸi de capace. Nu ÅŸtiu cât sunt discurile mele, momentan am jante de 17'' (model Thor). Vreau să te întreb dacă dai ÅŸi rezerva. BYE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hopa sus, 5 milioane toate !

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, dai jantele separat? am cauciucuri noi de iarna si nu am jante. bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-au dat... Sorry, am uitat sa inchid subiectul...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.