Sign in to follow this  
Followers 0
Guest maddax

doresc sa achizitionez un v50 second-hand

5 posts in this topic

buna, sunt nou venit in clubul posesorilor si al viitorilor posesori de volvo

am fost fascinat de curand de modelul v50

din ceea ce am citit pe forum se pare ca este un model reusit din toate p.d.v.

ce imi puteti spune vis-a-vis de costurile de intretinere, confort si volumul portbagajului?

este considerata o masina de familie, adica daca ai 1 bebe ai suficient spatiu de depozitare ale bagajelor?

tks mult si astept cu nerabdare cateva indrumari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine ai venit.Ma bucur sa aud ca vrei sa-ti iei un V50.

O parere personala,ar fi sa-ti iei cu motor de 2.0 d de 136 hp.; ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut claudiu

poti sa imi spui mai multe despre v50?

preturi la intretinere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu pot sa-ti spun ceva real,mai bine asteptam si alte raspunsuri,pt. ca eu mi le fac singur(ma refer la revizii),insa nu cred ca depasesc costurile altor marci de masini,pa la urma tot niste filtre schimbi si un ulei.La accesorii in schimb Volvo te cam arde,tot ce-nseamna accesorii,sunt un pic cam scumpe.

Cat despre masina in general,decat la cel de 1.6d am auzit sa aiba ceva prob,pe la filtru de particule,in rest sunt masini mai mult decat ok,+ ca in volvo banuiesc ca stii,ca exista in primul rand ,siguranta si confort.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Posesor de V50 1.6D Summum. Nu am cuvinte decat de lauda. Sta pe sosea extraordinar, este adevarat ca nu este asa nervoasa poate si din cauza motorului mai mic dar cand dai la calc de bord sa vezi cunsumul te inchini. Eu la 120km/h intr-a 5-a pe pilot automat am scos 4,7-4,8 instant. Si este real nu te mint pentru ca e masina mea si eu platesc motorina nu altcineva. A mea are 130 000 km e adusa din Belgia si se vede ca e masina de afara. Intretinuta si merge foarte bine. O singura problema am la senzorul de temp externa care am inteles ca e boala lor. O sa o rezolv si pe asta. Sa nu te sperii de costuri. Sunt intr-adevar mai mari la intretinere dar de fapt platesti si o parte din eticheta. E ca si cum ai purta un Tissot la mana(cazul meu)si te-ai apuca sa schimbi tu bateria cu una din piata-nu se cade. Calitatea si eticheta cere respect si ceva banuti in plus. Nu te speria.

Multa bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0