Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

daann

Imi vand V-ul

20 posts in this topic

Asa cum scrie in titlu imi vand V-ul:

Model:-V-40

Data primei inmatriculari:-1997

Motorizare:-1.8

Conbustibil-benzina

Kilometri:205.000

KW/Cai-85/116

Cutie manuala-5+1

Dotari:

4xgeamuri electrice,oglinzi electrice si incalzite,ABS,DSA,4xairbaguri,sistem audio HU-605 cu 6 difuzoare,proiectoare ceata fata+spate,clima manuala,scaune partial piele,inchidere centralizata din telecomanda-originala volvo,suport lombar pt scaunele din fata,suporti portbagaj exterior,masina de nefumator.Cred ca mai sunt si alte dotari dar nu imi vin acum in minte.

Piese schimbate

Kit distributie-acum 32.000 km-Nu am factura pe manopera(s-a facut in bulgaria),dar am factura pe piese

Catalizator-tot acum 32.000 km

Pompa benzina-acum 10.000 km

ulei+filtre

Interior:-estetic impecabil

Exterior-de cand am luat-o, masina a avut o julitura destul de pronuntata,pe ambele portiere din dreapta(nu e tabla infundata sau altceva),la care s-au mai adaugat alte zgarieturi,cu binevointa unor animale(ca nu pot sa le zic oameni)din aceasta tara!

In jurul datei de 20 luna aceasta,masina va intra in service pentru:

-revopsire partea dreapta+retusuri(Voi pune poze inainte si dupa, sa nu se creada ca e ceva            necurat cu vopsirea)

-Schimb de ulei+filtre

-Schimbat pompa servo-directie(functioneaza perfect,doar ca are un bazait ce ma enerveaza la culme)

-Verificare a trenului de rulare

Masina este inmatriculata in Bulgaria,are numere definitive,procura pe viata.Ii fac ITP-ul si asigurarea peste 2 saptamani.Se poate circula cu ea in Romania oricat doriti,O data pe an trebuie de mers la bulgari pt ITP.La cerere se poate radia.

Masina merge perfect.

Pret-2900E

Contact

dan.ungureanu1@gmail.com

0740123047

post-1720-12877863057142_thumb.jpg

post-1720-12877863057801_thumb.jpg

post-1720-12877863058423_thumb.jpg

post-1720-12877863059047_thumb.jpg

post-1720-12877863059672_thumb.jpg

post-1720-12877863057142_thumb.jpg

post-1720-12877863057801_thumb.jpg

post-1720-12877863058423_thumb.jpg

post-1720-12877863059047_thumb.jpg

post-1720-12877863059672_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ar fi sa scrii si cat ar costa inmatricularea in RO,ca sa poata omu sa-si faca niste calcule precise ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taxa de prima inmatriculare este undeva la 1800E,DAR..nu inteleg de ce tre sa o inmatriculezi in Romania??!?!Poti circula asa cum e ea pana la adanci batraneti!Plus ca daca tii neaparat sa o ai cu numere de romania si sa dai o gramada de bani la stat iti poti lua numere rosii 3 luni,dupa care o vinzi fratelui-ia si el 3 luni nr rosii,dupa care ti-o vinde iar tie...si tot asa!Apropos stie careva daca poti merge cu nr rosii in strainatate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daann

off: nu te lasa sa circului nu nr.rosii afara, cel putin asta era acum 3 ani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numerele rosii sunt valabile doar in RO....!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taxa de prima inmatriculare este undeva la 1800E,DAR..nu inteleg de ce tre sa o inmatriculezi in Romania??!?!Poti circula asa cum e ea pana la adanci batraneti!Plus ca daca tii neaparat sa o ai cu numere de romania si sa dai o gramada de bani la stat iti poti lua numere rosii 3 luni,dupa care o vinzi fratelui-ia si el 3 luni nr rosii,dupa care ti-o vinde iar tie...si tot asa!Apropos stie careva daca poti merge cu nr rosii in strainatate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum? unde? cine?

Chiar am luat 3 randuri de numere si nu vreau astia sa-mi mai dea altul... nici cu certificat de grefa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ziceti noi....eu stiam ca fiecare proprietar al masinii poate lua de 3 ori nr provizorii!Adica eu daca imi iau nr rosii la o masina si ma hotarasc sa o dau dupa 3 luni,viitorul proprietar nu poate sa isi ia si el nr rosii?Deci viitorul proprietar tre sa mearga cu masina pe platforma la toate rahaticele alea de verificari?Miram-as!

Oricum nu asta era subiectul topicului!

Deci masina este inca de vanzare,iar vineri i-am facut ITP-ul si asigurarea.Deci inca un an de zile se poate circula cu ea fara nici o grija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-topic, dar altfel nu dau de tine... Cand iti iei buza aia de spoiler de la mine ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am sa ajung in buc miercuri si o recuperez atunci!

e ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parfait... intr-o ora sterg mesajele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate ma cam apasa nevoile. :'(

Asa ca pentru urmatoarele 4 zile masina costa 2499 E(psihologic cica).Masina are acum 214000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vrea ca masina mea sa intre pe mainele unuia caruia ii place masina!Eu mi-am gasit alta(sper sa o am in 2 saptamani)asa ca incerc sa o dau cu 1700E.Doar saptamana asta.Daca nu...masina pleaca la dezmembrari :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites