SMD

Palma de Mallorca

22 posts in this topic

E perioada vacantelor si am pus ochii pe Palma de Mallorca, care a fost pe acolo il rog sa-mi dea ceva sfaturi aici. O bere rece cel putin virtuala poate si reala de la mine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai,numai avionul pt. 2 adulti si un copil,o sa te coste vreo 1400e :D,la KLM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jinfotours 7 zile, demipensiune, 3 stele, charter tarom , pe la 1300e,  2 persoane.

Care a fost ca eu sunt hotarat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fost! In interes de serviciu. Drum bun, nu vei regreta! Una din cele mai frumoase locatii! Servirea buna,fetele frumoase! Apropo, de ce nu te duci singur intai! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx  intai trimite poze cu tine, daca te incadrezi te iau. Cerinte: blonda, 90/60/90, si mai vedem.  ;D

@Zippy ma duc cu nevasta ca merita si ea o vacanta. A fost cuminte si mi-a daruit o fetitza frumoasa.

Cand ma intorc o sa incerc pun poze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci .....daca trimit poza cu mine si cu o blonda care sa corespunda cerintelor ....merge? :rolleyes2:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma duc cu nevasta ca merita si ea o vacanta.

.......nu-i asa ca nu prea are ea treaba cu calculatoarele ?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danyx: eu n-am avut curajul sa-i dau [parola de la volvo-club sotiei! poate mai sunt si altii ca mine,nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevasta imi stie de gluma. ::)

Zippy te rog detaliaza. O sa fiu acolo o saptamana incepand din 27 iunie, stau in Magaluf. Banuiesc ca nu o sa am timp sa vizitez prea mult ca vreau sa ma si odihnesc. Dar ce ar trebui sa nu ratez?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragul meu, trebuie sa intelegi ca eu am stat 1 luna cu bossul (fostul) in Marina,cu yachtul, dupa care el a ramas acolo un an,a inchiriat o vila, iar eu am mai fost de vreo 4 ori pe la el. trebuie sa intelegi ca este o statiune-oras pus pe viata,sau asa l-am perceput eu. Nu-ti pot da repere de vizita ,ca eu am fost chitit pe distractie(cred ca oricare ar fi facut la fel) si abia asteptam sa ma intorc,dar pot spune ca este fff frumos din toate pdv. Mult deasupra antalia,grecia,bulgaria,tunisia. Chiar mult deasupra la vestita Costa del Sol,tot a lor,a spaniolilor. Cluburi,baruri,beach party,totul fain.... Distractie placuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu iti spun ca nu'i nici bine si  nici frumos ......daca era asa ...toata lumea s'ar fi dus ....corect?  :rolleyes2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu iti spun ca nu'i nici bine si  nici frumos ......daca era asa ...toata lumea s'ar fi dus ....corect?  :rolleyes2:

O pensiune pentru Nationala,nu gasesti acolo?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saptamana viitoate ar trebui sa plec in Palma de Mallorca dar parca vad "is not gonna happen". Cei de la J'Info tours cu 3 zile inainte mi-au schimbat hotelul si localitea. Hotelul mai inteleg, ca e "overbookd" (asa a zis tipa) dar localitatea/staiunea? Noul hotel e chiar langa aeroport si am o problema serioasa si cu asta.

Acum ma cert cu ei, am "goagleit" o tzara pe net si am aflat ca nu prea sunt seriosi... asa ca aveti grija... am de gand sa ma cert un pic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine plec in vacanta va las cu bine!!!!

Sfat in cazul in care (mai) plecati cu o agentie de turism:

asiguarati-va ca plecati unde vi s-a promis (hotel, plaja, locatie!!!!).

Eu era sa o patesc cu JInfo Tours care e agentie mare. Dupa discutii in contradictoriu, in care ei ziceau ca scrie "similar" in contract si in loc de plaja imi dadeau apoi langa aeroport ca se umpluse hotelul original...

Nu va certati cu ei la agentie ca nu rezolvati nimic. Va intoarceti calm si le faceti un mail in care ii amenintati cu un proces, bineinteles ca amenintarea nu era in gol, deja vorbisem cu avocatul.

Rezultatul?

Diferenta pe care trebuia sa o platesc, la acelasi numar de stele, a disparut, asa  ca ma duc intr-un loc linistit din Mallorca sa-mi petrec scurta vacanta! MAINE!!!  ;D::):D

:toothy1::3some::toothy2: :toothy2: :toothy2: :toothy2: :toothy2: :toothy2: :toothy2: :toothy2: :toothy2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vacanta placuta, sa te distrezi si sa te intorci cu bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drum bun si sa ajungeti cu bine  :happy12:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de urari!

Am scris in ideea sa luati bine aminte la cont®actul cu agentiile de turism. Au ajuns sa fie extrem de smechere si am prea multi prieteni care au inceput sa se friga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept(am) pozele ..... sa balesc si eu un pic. ;D

Si eu plec maine ....la Suceava  ;), io fac poze pt nationala ....poate baliti si voi si veniti mai multi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept(am) pozele ..... sa balesc si eu un pic. ;D

Si eu plec maine ....la Suceava  ;), io fac poze pt nationala ....poate baliti si voi si veniti mai multi ;D

Drum bun si asteptam pozele...Daca mai mergea cineva din apropierea Galatiului sigur mergeam si eu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am intors din prea scurta dar excelenta vacanta de 7 zile.

Mallorca e o insula de vizitat.

Capitala, vestita Palma de Mallorca, e plina de istorie, o aseman cu Roma.

Sudul insulei cu plaje curate, nisip fin si apa cristal e perfecta pentru plaja.

Nordul cu munti, serpentine, peisaje si o apa de zici ca e cerneala albastra.

Inca nu am avut timp sa descarc cei 3GB de poze si filmulete din aparat dar cand o sa o fac o sa pun si ceva poze.

O vacanta de nota 20 facuta de o agentie de nota 5.

Dupa problemele dinainte de plecare, cand bine ca m-am certat cu ei ca ceilati turisti s-au plans de hotelul propus de agentie, la venire ne-au facut o noua bucata:

-in loc de charter direct ne-au servit low-cost din 2 bucati si drumul de intoarcere in loc de 3 ore a fost aproape 9.

Asa am pierdut practic jumate din ultima zi de plaja. Nu m-am mai dus sa ma cert cu ei ca nu am timp, dar 90% din turisti au zis ca se duc la agentie sa ceara macar o parte de bani inapoi. Era unul care platise o caruta de bani pt 5 stele, cu nevasta gravida care facea spume cand a vazut low-cost-ul.

Una peste alta: Mallorca chiar isi merita banii, duceti-va si voi, nu e chiar asa de scumpa. Dar aveti grija: evitati Jinfo tours.

Nu am vazut decat 2 Volvo acolo, se pare ca bastinasii prefera Seat si frantuzesti. Restul sunt Rolls-uri si BMW-uri decapotabile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now