Guest big volvo

volvo740tdi

6 posts in this topic

Vad ca sunt primul care posteaza aici si sper ca nu o sa ramin singurul.Ce pot sa spun despre masina mea,o adevarata limuzina,care are dotari si siguranta pe care multe masini noi nu le au.Este adevarat are si minusuri dar numai cind ma urc la volan uit de toate.Pina sa imi cumpar volvo auzisem tot felul de povesti ca volvo este tare ca este bun ca este nu stiu cum dar acum m-am convins.Hai ca am laudat-o prea mult sa vedem si alti ce pareri au.Sa ne traiasca tancurile 1000 de ani fara reparatii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Salut;pai daca al tau e"tanc" 240-ul meu ce-o mai fi?Enterprise cumva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sieu sunt foarte multumit de masina ,in privinta dotarilor si confortului nu am nimic de zis,eu la a mea mai am cite ceva de facut tinind cont ca e o masina de 22 de ani iar eu cind am cumparato era intr-o stare jalnica de un an de cind o am tot mai repar la ea in fiecare luna cite ceva cum imi permite bugetul, dar cea mai mare satisfactie a mea este ca o masina cu o caroserie fara rugina nu prea mai gasesti la alte tipuri de marini,o tapiterie un aer conditionat obucsa sau orice problema mecanica se rezolva mult mai usor decit daca ai avea probleme la caroserie dar sunt foarte multumit de ea chiar si asa intentionez sa o aduc la starea ei initiala asa cum a iesit din fabrica oricit ar dura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stau cateodata si ma intreb de ce nu am intalnit si posesori de ALTA marca de masina care sa spuna lucrurile astea ? Majoritatea spun "Nu mai bag niciun ban in ea, o vand !!!", decat ceea ce planuiesti tu sa faci. Personal sunt de parere ca orice masina se poate readuce "la viata" cat timp exista piese de schimb. Si daca nu, manufacturam si gata ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui premiati acesti posesori, mai ales ca reclama care o fac cu masinile lor e cea mai buna forma de a arata fiabilitatea.

Am gasit acest clasament si am ramas surprins sa vad un Roman pe locul II

Gold Class. Over 500,000 miles!!!!

 

Forename Surname        Country                  Model    Year      Mileage

Irv Gordon                  USA                        1800S    1966    2.474.221

Moisi Dumitri-Marius      Romania                    142 DL  1973      745.644

Ron Scott                  UK Wales                  244 DL  1980      722.402

Daca il gasim si ni se alatura cred ca ar avea cate ceva de spus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu am 244 dl motor 2136 cmc  din 74 da eu nu am vazut masina mai fiabila ca asta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now