alin_ux

amortizoare S60

12 posts in this topic

salutare,

tre sa schimb amortizoarele la masina S60 - 2002 - bi-fuel, si fata si spate. Ma intereseaza sugestii in legatura cu calitatea diferitilor producatori. Astept si o oferta din partea lui midnight.

multam anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar eu ti-am raspuns acum o saptamana ca astept seria de 8 sau 12 cifre de pe contra-aripa... Dar n-am auzit nimic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oops,  spune si mie unde anume sa ma uit, si o sa ti-o comunic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oops,  spune si mie unde anume sa ma uit, si o sa ti-o comunic.

Si eu astept acelasi lucru , sefu' ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tocmai am spus "pe conta-aripa". Mai bine fa o poza si trimite-o pe mail.

@danutz: si de la matale astept acelasi lucru, de-aia nu ai oferta in mail

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite aici niste coduri luate de pe amortizoare:  fata  8667248A sau 824904553828  si spate : 8671715  sau G1016283N. totodata, ma intereseaza si busci bara stabilizatoare spate si partea din interior la planetara dreapta , care e bulita, nu de tot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

8667248 - Echivalent SACHS 554 046 - 585RON/buc - disponibil cred in 10 zile

867115 -> se modifica in 30639390 -> se modifica in 30760913 - Amortizor NIVOMAT (NASHPA !)

Nu am gasit echivalent pt spate, iar original costa 2570RON/buc

Pare rau...

danutzzz a scapat mai ieftin, la el nu e nivomat pe spate si am gasit SACHS-uri la 370RON/buc

Share this post


Link to post
Share on other sites

in urma unnor verificari amanuntite, am obs ca nu bat amortizoarele pe spate, ci  bucsele de la bara stabilizatoare. oricum, daca ar fi trebuit inlocuite, le-as fi cumparat. bine ca-s numai  bucsele alea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in urma unnor verificari amanuntite, am obs ca nu bat amortizoarele pe spate, ci  bucsele de la bara stabilizatoare. oricum, daca ar fi trebuit inlocuite, le-as fi cumparat. bine ca-s numai  bucsele alea.

Nu stiu daca chiar ai scapat ieftin,pt. ca bara stabilizatoare este 1000ron(nu vin bucsi sep) ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e mult, tinand cont ca-si face treaba 150 000 km, pe putin, mai ales pe drumurile noastre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si cum ti-ai dat seama de asta?nu de alta dar eu in "meseriasii" de la noi nu mai am incredere.

P.S : Alex iti multumesc frumos.Tinem legatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-am bagat sub masina, am pus 2 prieteni sa o balanseze  pe lateral si am detectat problema :) bucsele de la bara stabilizatoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now