Guest hurtule

Posibilitati inmatriculare Volvo 740

8 posts in this topic

  Buna, am ocazia sa cumpar un Volvo 740 combi motor de 2300 turbo benzinar in perfecta stare.Masina este adusa din Germania, evident nu este inmatriculata ,exista vre-o posibilitate de a o inmatricula? Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca are pana in 120 kw(parca)se poate inmatricula la bulgari.Costa cam 600E(max)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau pe o persoana cu handicap LOCOMOTOR,care are permis de conducere!

Sau am inteles ca poti sa mergi cu ea cu nr rosii(3 luni)dupa care o vinzi cuiva din familie(sau [prieten)merge si el 3 luni, dupa care ti-o vinde iar tie,sau altcuiva din familie..etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Complicat...poate gasesc una identica inmatriculata si reusesc o recarosare.Circula zvonul ca s-ar anula taxa de inmatriculare transformandu-se in impozit (pentru toti),stie cineva ceva?

Numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. sunt nou pe forum ca abia mi-am cumparat un volvo 740 gl, dar transformat in car mortuar, de fapt cre dca asa a fost fabricata, si as vrea sa stiu si eu ce euro este daca stiti cumva si cam cat m-ar costa inscrierea, si mai ales daca ii pot face depreciere, deoarece nu are nici un fel de optiuni pe ea.

va multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot sa te intreb daca ii vei schimba destinatia / utilizarea ?!? Sau deja ne putem gandi la viitor ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa o pastrez in acest mod, pentru ca de aia am luat-o, dar nu cred ca trebuie sa ne gandim la viitor ci sa traim bine. ca oricum tot acolo ajungem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now